Справи Майдану: судитимуть службовців севастопольського Беркуту, які допомагали рф захоплювати Крим | Кримінальні новини

Прокурори Офісу Генерального прокурора скерували до суду обвинувальний акт стосовно колишнього командира взводу міліції особливого призначення «Беркут» УМВС України в м. Севастополі та ще трьох співробітників цього спецпідрозділу.

Їм інкриміновано посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, державну зраду, а також заволодіння вогнепальною зброєю шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем.

Розслідуванням встановлено, що експравоохоронці упродовж січня-лютого 2014 року брали активну участь у незаконній протидії акціям протесту у Києві. Повернувшись до м. Севастополя, вони протиправно заволоділи кількома десятками одиниць автоматичної вогнепальної зброї, яка зберігалась за місцем дислокації спецпідрозділу.

У подальшому за попередньою змовою з представниками рф та іншими особами, які надавали допомогу державі-агресору у підривній діяльності проти України, з 27 лютого по 20 березня 2014 року, використали цю зброю під час блокування автошляхів сполучення між АР Крим та Херсонською областю. Таким чином своїми діями підозрювані сприяли рф у здійсненні анексії територій м. Севастополь та АР Крим.

Оскільки колишні правоохоронці упродовж тривалого часу переховуються в рф та на непідконтрольній України території і оголошені в міжнародний розшук, щодо них отримано дозвіл суду та проведено спеціальне досудове розслідування (in absentia).

Раніше за вчинення цих злочинів притягнуто до кримінальної відповідальності командира Севастопольського підрозділу міліції Беркут, який наразі є «сенатором» – членом «совета федерации» рф від Севастополя.

Досудове розслідування здійснювалось слідчими ДБР.

За матеріалами Офісу Генерального прокурора України