Способи, як взяти себе в руки і заспокоїтись

Тривога поступово зникне.

Для чого воно нам, вельми неприємне відчуття тривоги? Виявляється, тривога здатна мобілізувати психічні сили організму для подолання небезпечної ситуації. Якщо є реальна небезпека, почуття тривоги буде вкрай корисним і навіть необхідним. Інша справа, коли тривожність стає хронічною або виникає необґрунтовано. Тоді від неї терміново треба позбавлятися! Сьогодні ми розповімо як, передає Ukr.Media.

Якщо у тебе буває безсоння, а постійні страхи не дають спокійно жити, прочитай наші рекомендації. Сподіваємося допомогти тобі хоч трохи!

Як заспокоїтися і перестати нервувати

 • Подихай. Глибоке діафрагмальне дихання активізує діяльність парасимпатичної нервової системи, допомагає організму перейти в стан розслаблення і спокою.
 • Будь усвідомленим. Почуття тривоги — це всього лише почуття, як і будь-яке інше. Можна попрацювати з ним на психологічному рівні: усвідомити його, взяти і вирішити його не відчувати. Якщо не випробовувати не виходить, сиди на стадії прийняття. Ставлення до тривоги як до природної реакції позбавляє нас від необхідності боротися з нею. У боротьбі з самим собою, з думками про те, як швидко заспокоїтися, чоловік зазвичай починає ще більше нервувати.

 • Не накручуй себе. Негативні думки викликають тривогу. Виходить, ще нічого не сталося, але ти вже переживаєш. Відомий психіатр Келлі Хайленд згадує у зв'язку з цим наступний випадок: «До пацієнта, у якого були всі симптоми серцевого нападу, підійшов досвідчений психіатр і спокійним голосом сказав йому, що все це пройде, він не помре, а це просто мозок обманює його. І справді, пацієнт заспокоївся і все пройшло. Виявилося, це був не серцевий напад». Ось до чого можна довести себе, якщо вчасно не зрозуміти, що це просто самонакручивание. Мозок підступний.

 • Проаналізуй ситуацію. Іноді об'єктивна оцінка проблеми допомагає її вирішити або хоча б позбутися викликаються нею емоцій. Задай собі наступні питання:

  • Моє занепокоєння обгрунтовано?

 • Це насправді може статися?

  Якщо трапиться неприємність, це буде моя вина?

  Якщо трапиться неприємність, що саме буде гнобити мене?

  Я можу це пережити?

  1. Візуалізуй. Уяви собі позитивний результат ситуації. Уяви його в картинках: себе радісного, радіють за тебе оточують. Подумай, як повинна виглядати твоя перемога і що ти відчуєш, досягнувши її. Це допоможе повірити в те, що все буде добре, і знизить рівень тривоги за майбутнє.

 • Перемкнися. Подумай про майбутню відпустку, про свята, вихідних. Можеш подивитися на свій улюблений колір, на красиві картинки, переглянути короткий смішний ролик. Якщо ти меланхолік, допоможуть ефірні масла з улюбленим ароматом, просто нанеси кілька крапель на шкіру. А якщо холерик, спробуй зробити пробіжку або зробити прибирання в будинку.

 • Займайся звичними справами. Як не дивно, рутина дуже заспокоює. Коли ти робиш те, що й робив би, якби тебе нічого не турбувало, приходить усвідомлення того, що життя продовжується, незважаючи ні на що. Залишатися в звичайному ритмі життя чи займатися тим, що приносить задоволення, набагато краще, ніж відкласти все і поринути у власні страждання.

 • Може, ти знаєш дієві методи, як заспокоїтися після стресу? Щось випробуване на власному досвіді. Напиши в коментарях, будемо вдячні.

  Джерело