Спікер парламенту Болгарії у виступі в Раді згадав загиблого Максима Кривцова: Його ім’я стало символом для нас

Росен Желязков під час виступу у Верховній Раді 6 лютого 2024 року. Фото – rada.gov.ua

Голова Народних Зборів Республіки Болгарія Росен Желязков під час виступу у Верховній Раді України 6 лютого процитував слова загиблого українського поета Максима Кривцова.

Текст виступу болгарського спікера опублікований на сайті парламенту.

«Я поверну собі своє життя…». Це слова з фронту, які облетіли світ. Це слова Максима Кривцова, який загинув незабаром після того, як вийшла перша збірка його віршів. Йому було лише 33 роки. Ці його слова лунали в ефірі болгарського телебачення, і його ім’я стало символом для нас. Він герой самопожертви і трагедії українського народу», — сказав Росен Желязков.

Спікер парламенту Болгарії наголосив, що сьогодні Україна платить болюче високу ціну за захист цінностей свободи та демократії.

За його словами, у Болгарії та Європі добре усвідомлюють, що зазіхання на українців загрожує долі всього демократичного вільного світу.

«А зазіхання на долю кожного українця — це зазіхання на долю кожного з нас. Тому ми не припинимо повторювати: майбутнє вільного демократичного світу неможливе без свободи українського народу», — наголосив Росен Желязков.

Український захисник і поет Максим Кривцов. Фото з соцмереж

7 січня стало відомо про загибель українського поета із Рівного Максима Кривцова з позивним «Далі», який з перших днів широкомасштабного вторгнення рф пішов на війну добровольцем.

У 2023 році Максим Кривцов видав свою довгоочікувану збірку поезій «Вірші з бійниці». Незабаром вона була визнана однією з найкращих українських книжок 2023 року за версією українського ПЕН.

Джерело