Спецпрокурор США заявив про провали в пам’яті у Байдена й отримав гнівну відповідь

Спецпрокурор США заявив про провали в пам’яті у Байдена й отримав гнівну відповідь

Джо Байден фото: Reuters

Американський лідер зберігав у себе вдома секретні документи

Президент Сполучених Штатів Джо Байден розгнівався через дослідження спецпрокурора Роберта Хура, у якому американського лідера звинувачують у порушенні правил поводження з секретними документами і називають «літньою людиною з проблемами з пам’яттю».  Своє обурення Байден висловив на незапланованому брифінгу у Білому домі у четвер.

Будь ласка, читайте текст після реклами

«У мене з пам’яттю все гаразд… Як, чорт забирай, він (спецпрокурор Роберт Хур, – «Главком») сміє говорити про це?», – наголосив американський президент.

Він також відкинув твердження, що нібито не міг згадати, коли помер його син.

Будь ласка, читайте текст після реклами

Водночас міністерство юстиції США поінформувало, що не звинувачуватиме президента Байдена, який, порушуючи правила, зберігав у себе вдома секретні документи.

«Ми дійшли висновку, що в цій справі немає підстав для кримінальних звинувачень», – йдеться у заяві спецпрокурора.

Згодом висновки звіту Роберта Хура стосовно віку й пам’яті президента розкритикував і речник юридичного офісу Білого дому Ян Семс, пише »Укрінформ».

«Коли невідворотний висновок полягає в тому, що жодні звинувачення не підтверджуються фактами й доказами, залишається питання, чому в цьому документі витрачається час на безпідставну й недоречну критику президента», – сказав Семс.

Будь ласка, читайте текст після реклами

Речник зауважив, що згадка про вік президента у звіті з натяком, нібито він страждає забудькуватістю, «має політичний мотив».

Зазначимо, що міністерство юстиції США встановило, що Байден неправильно зберігав секретні документи, пов’язані з військовою та зовнішньою політикою в Афганістані. Документи знайшли під час обшуку в його будинку в штаті Делавер у січні минулого року. Під час допиту президент США нібито не згадав, коли він був віцепрезидентом, коли почався термін його повноважень на цій посаді, а також начебто не пам’ятав, коли помер його син Бо.

Нагадаємо, що Байден назвав зволікання Конгресу з наданням допомоги Україні злочинною недбалістю.

Джерело