SpaceX знову запустила Starship – корабель вперше успішно повернувся на Землю – Суспільство

SpaceX знову запустила Starship – корабель вперше успішно повернувся на Землю - Суспільство

Фото: x.com/SpaceX

У четвер, 5 червня, компанія Ілона Маска Space здійснила четвертий запуск космічного корабля Starship, який у майбутньому планують застосовувати для польотів до Місяця та Марса. Корабель вперше успішно повернувся на Землю, повідомляє Twitter-аккаунт SpaceX.

Запуск ракети-носія Starship було здійснено з майданчика Starbase у Бока Чіка, штат Техас. Операція розпочалася о 15.50 за київським часом. Під час польоту компанія перевірила здатність Super Heavy та Starship приземлятися на воду.

Вже майже через дві години після початку операції, надважка ракета приводнилася в Мексиканській затоці, а корабель – в Індійському океані. Таким чином SpaceX вперше вдалося успішно повернути на Землю обидві ступені.

Starship – унікальна ракетна система, що складається з космічного корабля, а також носія Super Heavy. Висота системи досягає 120 метрів, у зв’язку з чим вона є найвищою ракетою, яку будь-коли будували у світі.

14 березня компанія SpaceX провела третю спробу запуску у космос своєї багаторазової транспортної системи Starship. Корабель пройшов майже вартовий комплексний льотний тест. Однак після його повернення в атмосферу команда SpaceX втратила два ключові елементи зв’язку. Першу спробу запуску Starship у космос компанія SpaceX провела у квітні минулого року, другу – у листопаді. Обидва тести виявилися лише частково успішними, адже компанії «Маска» не вдалося повністю виконати програму випробувань.
Джерело