Ситуація в Авдіївці: Зеленський заслухав доповіді Сирського та Умєрова

Ситуація в Авдіївці: Зеленський заслухав доповіді Сирського та Умєрова

Фото: скріншот Президент Володимир Зеленський

Президент розповів, що підписав кілька указів про нові заміни в Силах оборони України, щоб забезпечити більше сучасних підходів.

Президент Володимир Зеленський у четвер, 15 лютого, заслухав доповідь головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського та міністра оборони Рустема Умєрова щодо ситуації на фронті, зокрема, в Авдіївці. Про це Зеленський сказав у вечірньому відеозверненні.

“Доповідь Головкома Олександра Сирського та міністра оборони Рустема Умєрова. Ситуація на фронті – Авдіївка, схід загалом. Робимо максимум, аби в наших воїнів і управлінської, і технологічної змоги було достатньо, щоб зберегти якнайбільше українських життів”, – сказав президент.

Також Зеленський зазначив, що сьогодні він підписав кілька указів про нові заміни в Силах оборони України.

“Більше бойового досвіду цієї війни, більше сучасних підходів”, – додав Зеленський.

Нагадаємо, за даними американських аналітиків, на момент 14 лютого російські сили контролювали щонайменше 15,4% міста. Бої тривають на південь та північний захід від Авдіївки, в районі ресторану Царська охота й селища Опитне. Найгарячіша ситуація, за інформацією ISW, спостерігається біля Авдіївського коксохімічного заводу, а також на північному заході та півдні самого міста. Є неофіційні дані, що на Авдіївському напрямку російське командування сконцентрувало близько 50 тисяч солдатів. В ОСУВ Таврія додають, що підрозділи Сил оборони подекуди відходять в Авдіївці на вигідніші позиції, оскільки “завчасно були передбачені запасні варіанти розвитку подій”. Також повідомляється, що оборону Авдіївки посилила 3-тя окрема штурмова бригада. Стверджувалось, що її бійці завдали “критичних уражень” двом російським бригадам. Окрім того, ЗСУ задіяли запасну логістичну артерію в Авдіївці.

Джерело