Синоптик заявила про рідкісне погодне явище в Києві – Суспільство

Синоптик заявила про рідкісне погодне явище в Києві  - Суспільство

Фото: кадр з відео t.me/kievreal1

Ввечері 11 січня в Києві відбулося рідкісне природне явище – снігова гроза, що супроводжувалась громом та блискавкою. Про це на своїй Фейсбук-сторінці написала синоптикиня Наталка Діденко.

За її словами, це була гроза, що взимку трапляється вкрай рідко, але все ж можлива. Таке явище спричинене проходженням атмосферного фронту – коли холодне північне повітря наповнює атмосферу, зіткнення з вологими потоками фронту призводить до виникнення грози.

Синоптик пояснила, що в метеорології таке явище називається сніговою грозою, коли замість дощової зливи йде сніг.

Наталка Діденко також зауважила, що атмосферний фронт буде рухатися далі, небо очиститься, а температура впаде, стаючи ще холоднішою.

На ніч 12 січня в Україні передбачали невеликий сніг, вдень без опадів, а 13-14 січня у більшості областей очікується періодичний сніг, що може призвести до утворення ожеледиці на дорогах країни.

12 січня синоптик пообіцяла, що на всій території України знову вдарять морози. Найхолодніше буде в чотирьох областях. На початку січня на Одещині несподівано почали розквітати пізньоцвіти анкарські – унікальна рослина з Червоної книги України, яку місцеві мешканці називають брандушкою.  
Джерело