Синоптик попередила українців про нові бурі з пилом із Сахари – Суспільство

Синоптик попередила українців про нові бурі з пилом із Сахари - Суспільство

Пил із Сахари підпорядковується атмосферній циркуляції і українцям варто очікувати ще декількох таких випадків влітку. Як пише ТСН, про це в ефірі телемарафону заявила метеорологиня, кліматологиня, фахівчиня в галузі зміни клімату та довгострокового прогнозу погоди Вазіра Мартазінова.

– Пісок, що сиплеться із Сахари і доходить до нас – це, звичайно, рідкісне явище. Але я хочу сказати, що підпорядковується це явище атмосферної циркуляції. Тобто атмосферна циркуляція зараз така, вона нова стала. І те, що з’явилося зараз, я думаю, що нам треба чекати ще не один раз за літній період, – зазначила Мартазінова.

Вона пояснила, що раніше пил затримувався в озерах, які наразі «вкрилися дюнами».

– І ось посилення вітру коли відбувається до 20-40 метрів за секунду, то відбувається винесення цього пилу на захід, на схід , на Атлантичний океан. І тепер уже кілька днів доходить і до території України, і не лише до південних районів…, – додала метеорологиня.

Мартазінова додала, що те, що в країні пройшов «жовтий дощ», є добрим знаком, бо люди більше не дихають пилом. Також відбувається очищення атмосферного повітря.

Пил із Сахари прийшов до України та поширився на більшість областей країни на початку квітня.  У 20-х числах місяця після осадків жителі різних регіонів помітили на авто та вікнах жовті плями. Фахівці повідомили, що це осів пил з Сахари. 
Джерело