Сили безпілотних військ: як туди потрапити, коли почнуть воювати і до чого тут ШІ – Суспільство

Сили безпілотних військ: як туди потрапити, коли почнуть воювати і до чого тут ШІ - Суспільство

Фото: REUTERS

В Україні презентували новітній рід військ ЗСУ – Сили безпілотних систем, що зробило Україну першою країною у світі, яка створила такі війська.

Чому виникла потреба у таких військах

Війна в Україні стала фактором різкого технологічного стрибка у сфері засобів ведення бойових дій. Йдеться передусім про використання дронів, причому як повітряних, так і наземних і водних. Вони вже змінили багато чого на полі бою.

Тепер корабель вартістю мільйони доларів здатні потопити кілька дронів вартістю до десятка тисяч доларів. Аналогічно з ворожими винищувачами на авіабазах і навіть бронетехнікою. Весь світ зрозумів, що дрони – це і є зброя майбутнього, той фактор, який дає ювелірну точність при нанесенні удару, критичні пошкодження з фінансової та ресурсної точки зору, а ще буквально доводить ворога до параної, змушуючи постійно чекати удару з неба. До того ж дрони здатні досягати своєї цілі на величезних дистанціях, зробивши тил ворога небезпечним.

Дрони стали масовим явищем на війні, що, мабуть, і породило запит на відокремлення їх в окремий рід військ – Сили безпілотних систем України. Першим в історії командувачем цього роду військ став 39-річний полковник Вадим Олегович Сухаревський.

Сили безпілотних військ: як туди потрапити, коли почнуть воювати і до чого тут ШІ - Суспільство

Сили безпілотних військ: як туди потрапити, коли почнуть воювати і до чого тут ШІ - Суспільство

Командуватиме СБС полковник Вадим Сухаревський. Фото: armyinform.com.ua

Еліта армії. Як вступити до СБС

Ось уже два роки безпілотники відіграють ключову роль на полі бою, тому одним із своїх завдань створений рід військ бачить масштабування та систематизацію вже здобутого досвіду використання безпілотних систем. СБС – це перший у світі рід військ, який спеціалізується на використанні в бою повітряних, морських та підводних, а також наземних безпілотників і роботів.

Приєднатися до Сил безпілотних систем України можна, подавши заявку і заповнивши анкету на сайті нового роду військ.

Є підстави вважати, що Сили безпілотних систем України стануть елітою української армії. Як уже заявив Вадим Сухаревський, вихід підрозділів нового роду військ на бойові можливості планується до кінця року.

Командувач наголосив, що він будує систему таким чином, щоб до підрозділів потрапили перевірені люди. Рекрутингові центри СБС України будуть відкриті по всій Україні, і щоб потрапити до нового роду військ, доведеться проходити непростий відбір, де ключову роль відіграватиме якісна підготовка військовослужбовця, при відборі звертатимуть увагу не лише на фізичну підготовку кандидатів, а й на їхню креативність.

Також полковник Сухаревський зазначив, що людей із уже існуючих підрозділів не забиратимуть, оскільки, на думку командувача СБС, це стане деструктивним кроком.

Сили безпілотних військ: як туди потрапити, коли почнуть воювати і до чого тут ШІ - Суспільство

Сили безпілотних військ: як туди потрапити, коли почнуть воювати і до чого тут ШІ - Суспільство

Ластівку – символ військ – створювали за допомогою нейромережі. Фото: armyinform.com.ua

Символ – сталева ластівка

Символом Сил безпілотних систем стала сталева ластівка. Вибрали такого птаха недарма: він є відображенням чуйної і в той же час незламної душі. Це миролюбне створіння, яке перетворюється на машину помсти для своїх кривдників. Це швидкий і маневрений птах, дуже працьовитий і улюблений народом. А ще – символ добрих звісток. І, як наголошують на сайті Сил безпілотних систем, поява технологічної пташки – це звістка про те, що Україну чекає перемога у цій нерівній війні.

Цікаво, що вигадали сталеву ластівку не люди, а нейромережа.

– Ми окреслили завдання для ІІ: сучасно, технологічно, прив’язано до нашої ідентичності, політ – і отримали в результаті таку несподівану сталеву ластівку, – поділився Олександр Єрмак, комвзвода БпЛА 14-го окремого полку, який допомагає командуванню СБС з комунікацією.

Хто командує?

Сили безпілотних військ: як туди потрапити, коли почнуть воювати і до чого тут ШІ - Суспільство

Вадим Олегович Сухаревський (позивний «Барсук») Досьє Коротко про

Сухаревський – народився 6 жовтня 1984 року у Берегові (Закарпатська область). Його alma mater – Національна академія сухопутних військ ім. Сагайдачного та Національний університет оборони України ім. Черняховського. Також закінчив Мукачівський ліцей із посиленою військово-фізичною підготовкою.

З лютого по жовтень 2004 року Вадим Сухаревський у складі 6-ї окремої механізованої бригади брав участь у Миротворчій місії в Іраку. Він є учасником битви за Ель-Кут. Тоді 2004-го Сухаревський та 6-а ОМБр, де він служив, здобули перемогу в бою з бойовиками Армії Магді. За перший день боїв наші військові ліквідували від 180 до 200 бойовиків, тоді як втрати склали один загиблий і шестеро поранених бійців.

Ще одна знаменна віха у біографії Сухаревського – 13 квітня 2014 року. У першому бою війни на Донбасі, біля Семенівки, що під Слов’янськом, у складі спецпідрозділу СБУ «Альфа» тоді ще старший лейтенант Сухаревський попри наказ «не відкривати вогонь» завдав удару зі свого БТР по бойовикам Ігоря Гіркіна.

16 серпня 2014 року Вадим Сухаревський зазнав поранень у боях за Луганський аеропорт, під населеним пунктом Красне.

Загалом у послужному списку Сухаревського посади командира 59-ї окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка, начальника штабу у 35-й окремій бригаді морської піхоти імені контр-адмірала Михайла Остроградського, потім командира 503-го окремого батальйону морської піхоти, замком батальйону у 80-й окремій десантно-штурмовій Галицькій бригаді. Сухаревський – Герой України, володар Орденів Богдана Хмельницького ІІ та ІІІ ступенів та орденів «За мужність» ІІ та ІІІ ступенів.

Джерело