Що трапиться, якщо розбити варене яйце об стіл: значення народної прикмети

Забобони про розбите яйце.

З цього приводу існує особлива прикмета — втім, як і на будь-яку іншу, інформує Ukr.Media.

На думку наших предків, стіл сам по собі був найважливішим елементом у домі. За ним збирається вся сім'я, трапезує, ділиться радощами і бідами, тут обговорюють усі нагальні справи, що стосуються благополуччя в домі. Тому ставитися до столу слід було з трепетом і повагою. На стіл не можна ставити нічого, крім їжі, на нього не можна сідати, заборонено по ньому стукати кулаками і будь-якими предметами. І варені яйця до цих предметів теж належать.

Тріск шкаралупи, що розбивається об стіл, символізував тріщину і розлад у родині. Отже, незабаром вдома очікуються скандали і конфлікти. Крім того, вважалося, що людина таким чином розбиває своє життя і фінансове благополуччя. Великодніми фарбованими яйцями і зовсім заборонено стукати об поверхню, це вважається богохульством.

Наші пращури попереджали, що людину, яка розбила шкаралупу об стіл або стільницю, чекає справжня біда — хвороба, невдачі в особистому житті та на роботі. Вже краще використовувати для цього ніж і ложку — це і простіше, і естетичніше.

Яйце, що випадково впало і розбилося, теж вважали поганою прикметою — можливо, скоро трапиться неприємність.

Джерело