Шмигаль заявив, що українці будуть змушені економити електроенергію декілька років – Суспільство

Шмигаль заявив, що українці будуть змушені економити електроенергію декілька років - Суспільство

Фото: facebook.com/npcukrenergo?locale=uk_UA

Наслідки російських атак на енергетику країни довгострокові, і тому економія буде частиною повсякденного життя в наступні роки. Як пише Інтерфакс-Україна, про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

– Заощадження буде частиною нашого повсякденного життя в наступні роки… Наша мета – економити на всіх рівнях: від великих підприємств до окремих будинків і квартир, – сказав прем’єр.

Він наголосив, що ключовий пріоритет – зміцнення енергетики після російських терористичних ударів.

– Ситуація дуже складна. Втрачено понад 9 ГВт потужностей генерації. Ворог продовжує атакувати енергетичні об’єкти. Наразі “Укренерго” знову змушене вдаватися до планових відключень споживачів. Цим виграємо час для того, щоб відновити та посилити енергосистему, – додав Шмигаль.

За його словами, урядова стратегія включає такі пункти: посилення ППО; ремонти пошкодженого обладнання та подальший розвиток захисту від дронів; децентралізація енергосистеми; міжнародна підтримка та співпраця; енергоефективність та відповідальне споживання електроенергії.

4 червня «Укренерго» заявила про збільшення дефіциту в енергосистемі. В усіх регіонах діють ліміти споживання електроенергії.  14 травня Україна повернулася до графіків відключень світла через ракетні удари Росії з 22 березня по 8 травня. Під час цих атак було пошкоджено всі великі теплові та гідроелектростанції країни.
Джерело