Ще п’ятеро учасників нзф рф отримали по 15 років ув’язнення, – прокуратура | Кримінальні новини

За публічного обвинувачення Донецької та Львівської обласних прокуратур п’ятьох громадян України визнано винними. Їх засуджено за державну зраду, участь у терористичній організації та діяльності не передбачених законом збройних формувань.

Всім засудженим призначено покарання – по 15 років позбавлення волі із конфіскацією майна.  

Прокурори в суді довели, що у 2022 році двоє мешканців Донеччини добровільно перейшли на бік ворога та вступили до так званої «народної міліції днр».  

Чоловіки отримали військову форму, зброю та були зараховані до окремих стрілецьких батальйонів. Один з них також був залучений до окремого іловайського гвардійського штурмового батальйону «Сомалі».

За час проходження військової служби засуджені виконували різні завдання, пов’язані з веденням бойових дій проти Збройних Сил України. Також забезпечували безпеку місць перебування армії рф, облаштовували окопи, бліндажі та несли караульну службу по охороні території.  

Ще один із засуджених – безробітний житель м. Донецька з 2016 року воював проти учасників АТО/ООС поблизу шахти «Бутівка». Також брав участь у спротиві українським захисникам поблизу населених пунктів Волноваського району. З травня 2023 року чоловік «працював» за контрактом на Луганщині – в районі міст Попасна й Комишуваха. Окрім участі в боях, займався ремонтом техніки окупантів.

Ще один засуджений – мешканець Маріупольського району погодився на пропозицію місцевих «воєнкомів» поїхати до м. Донецька й підписати контракт на «військову службу». Після тренувань зі стрільби на полігонах і чергування на позиціях росіян брав участь в боях у Покровському районі.

П’ятий засуджений – колишній комірник продовольчого складу з м. Керчі АР Крим. Навесні 2023 року, відбуваючи покарання в колонії м. Волгограду рф за розтрату коштів, він погодився на пропозицію окупантів в обмін на помилування. Уклавши контракт з міністерством оборони держави-агресора, засуджений вступив до штурмової роти чвк «Редут» зс рф. Він виконував «спецзавдання» на напрямку с. Оріхово-Василівка – с. Парасковіївка Бахмутського району.  

Усіх учасників окупаційних військ затримано.  

Досудові розслідування здійснювали слідчі СБУ.

За матеріалами Офісу Генерального прокурора України