Ще одну жительку Харківщини засуджено за колабораціоністську діяльність, – прокуратура | Кримінальні новини

За підтримання публічного обвинувачення прокурорами Куп’янської окружної прокуратури Харківської області суд визнав громадянку винною у колабораційній діяльності.

Їй призначено покарання у виді 7 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування на строк 13 років. 

Прокурори довели, що жінка, яка до повномасштабного вторгнення рф на територію України обіймала посаду головного спеціаліста відділу житлового господарства, містобудування, архітектури та власності Дворічанської селищної ради, під час окупації Куп’янщини добровільно пішла на співпрацю з російськими загарбниками.

У липні 2022 року колаборантка обійняла посаду «и. о. заместителя начальника Двуречанского отдела территориального управления Купянской ВГА — начальника отдела жилищно-коммунального хозяйства».

Жінка брала участь у нарадах окупаційної адміністрації і направляла приписи в установи та організації, створені псевдоорганом влади, з вимогою підготувати потреби в паливно-мастильних матеріалах, техніці. Також поплічниця ворога підписала акт про передачу автомобіля в оперативне управління комунального закладу та виконувала інші вказівки свого керівництва.

У березні 2023 року правоохоронці викрили жінку, у подальшому її було взято під варту.

За матеріалами Харківської обласної прокуратури