СБУ – про звільнення начальника департаменту захисту нацдержавності: Необхідно забезпечувати безперешкодну роботу ЗМІ – Суспільство

СБУ - про звільнення начальника департаменту захисту нацдержавності: Необхідно забезпечувати безперешкодну роботу ЗМІ  - Суспільство

Фото: ssu.gov.ua

Причиною звільнення начальника департаменту захисту національної державності Служби безпеки України Романа Семенченка, підписаного напередодні президентом Зеленським, є необхідність «захисту демократичної України», у тому числі «забезпечення безперешкодної роботи ЗМІ». Про це повідомили в пресслужбі СБУ, наголошуючи, що робота відомства щодо «посилення та оптимізації» триватиме.

– СБУ в умовах повномасштабної війни постійно змінюється, оптимізуючись як ефективний та бойовий контррозвідувальний орган, що здатний захищати державу від усього спектру можливих викликів.  Ми усвідомлюємо, що захищаємо демократичну Україну, в якій зміцнення національної державності є одним із ключових пріоритетів, реалізація якого має забезпечувати у тому числі безперешкодну роботу ЗМІ та гарантувати їм достатній рівень безпеки. Саме з цією метою буде посилений ДЗНД та оптимізовані підходи до його роботи, – наголосили в пресслужбі.

Очікується, що новий очільник департаменту буде призначений найближчим часом і поданий на розгляд президенту.

16 січня на сайті “Народна правда” з’явилось відео, на якому працівники команди розслідувачів Bihus.Info вживають наркотики. Повідомлялось, що це сталося на новорічному корпоративі. Після цього засновник проєкту оголосив про жорсткі кадрові зміни. 17 січня президент Зеленський заявив про те, що будь-який тиск на журналістів неприпустимий. В той же день СБУ відкрила справу через незаконне прослуховування та стеження за співробітниками Bihus.Info. 
Джерело