Сапери за рік розмінували територію України площею, як два Ліхтенштейни – Суспільство

Сапери за рік розмінували територію України площею, як два Ліхтенштейни - Суспільство

Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Нині Україна одна з найбільш замінованих країн світу. Сапери поступово розміновують деокуповану територію – за 2023 рік вони очистили 343 кілометри квадратні. Про це пише “Бабель”.

За рік сапери Державної служби з надзвичайних ситуацій виявили та знищили 150 297 вибухонебезпечних предметів, у тому числі – 982 авіаційні бомби. Найбільше роботи було на Харківщині. А групи розмінування Нацгвардії знешкодили ще близько 11 тисяч вибухівки. Для цього вони обстежили 591 км доріг і ліній електропередач. Це – майже відстань між Києвом та Ізюмом.

За оцінками програми розвитку ООН, роботи з розмінування території України коштуватимуть $35,7 мільйона. За словами премʼєр-міністра Дениса Шмигаля, майже 174 тисячі квадратних кілометрів України всіяні вибухонебезпечними предметами, а заміновані родючі землі країни могли б прогодувати 80 мільйонів людей в усьому світі.

За попередніми даними, на розмінування всіх територій Україна має витратити десятки років та мільярди доларів. Водночас прем’єр-міністр Денис Шмигаль раніше заявив про намір завершити розмінування аграрних земель протягом трьох років після звільнення територій, а за 5-7 років закінчити розмінування всієї території країни.

Джерело