Рустем Умєров про безпекову угоду з Британією: Ми не повторимо Будапештський меморандум

Міністр оборони Рустем Умєров переконаний, що нова безпекова угода між Україною та Великою Британією не повторить долю Будапештського меморандуму 1994 року, який не забезпечив безпеку нашої країни.

Про це глава відомства заявив в ефірі телемарафону, передає АрміяInform.

«Нашій делегації вдалося підписати комплексний документ і основне це те, що угода включатиме всі аспекти майбутньої безпеки України і матиме обов’язковий до виконання характер», — сказав Рустем Умєров.

За словами міністра, документ містить чітко визначені цілі і в ньому йдеться про визволення територій до кордонів 1991 року і застосування Формули миру, запропонованої Президентом України.

Крім того, за словами Рустема Умєрова, кожна сторона угоди має право ініціювати проведення консультацій.

«В цьому плані ми не повторимо Будапештський меморандум», — підкреслив він.

Міністр оборони розповів, що консультації між Україною та Великою Британією відбуватимуться 3-4 рази на тиждень у комбінованому форматі, як онлайн, так і у вигляді візитів делегацій в Україну.

Очільник Міноборони додав, що наразі йде робота щодо аналогічних договорів з країнами G7 і з іншими державами.

«Звісно, кожна країна має свої особливості, але пройдений з Британією шлях дасть можливість ефективніше працювати з нашими партнерами», — додав Рустем Умєров.

Раніше Рустем Умєров розповів, що із пакета оборонної допомоги Великої Британії 2,5 млрд фунтів передбачено на виробництво бойових дронів для України. Зокрема, для розвідувальних, далекобійних та морських дронів.

Нагадаємо, Президент України та Прем’єр-міністр Британії підписали історичну угоду між країнами про співробітництво у сфері безпеки. АрміяInform вибрала найважливіші пункти цього історичного документа.

Джерело