Рустем Умєров: Один з пріоритетів команди Міноборони — вичищення системи від недоброчесних учасників

Рустем Умєров

Міністр оборони України Рустем Умєров прокоментував останні новини в українському інформаційному просторі про затримання та кримінальні справи.

Свою заяву Рустем Умєров опублікував у Telegram, передає АрміяInform.

«Новини про затримання та кримінальні справи, які ви бачите останнім часом, – це зміни. Зміни, які буде помітно все частіше», — заявив Міністр оборони.

За його словами, один з пріоритетів команди Міністерства оборони — вичищення системи від недоброчесних учасників, всередині установи і зовні.

«Активно працюємо над цим — в тісній співпраці з правоохоронними органами викорінюємо прояви корупції. Система чинить опір, однак ми його здолаємо», – зазначив він.

За словами Міністра, наразі наповну зміг запрацювати внутрішній аудит Міноборони та оновлена Генеральна інспекція Міністерства оборони.

«Вони вже виявили багато порушень — за останні 4 місяці на понад 10 мільярдів порушень, які були вчинені раніше. Жорстко реагуємо на всі випадки», — підкреслив Рустем Умєров.

«Тісно співпрацюємо з правоохоронцями та спеціальними службами. Передаємо колегам всю необхідну інформацію. Наприклад, в грудні СБУ у взаємодії з Міноборони ліквідувала корупційну схему на придбанні боєприпасів для ЗСУ на майже 1,5 млрд грн.», – додав він.

За його словами, попереду будуть ще новини.

«Водночас працюємо над тим, щоб вирішити проблему системно: впроваджуємо нову архітектуру закупівель за стандартами НАТО. Перебудовуємо закупівельні механізми так, щоб не зашкодити безперервному постачанню зброї та тилового майна ЗСУ. Відтепер Міноборони — встановлює правила гри, формує політику, контролює торги. Закупівлі здійснюють дві спеціальні агенції», — підкреслив Рустем Умєров.

За його словами, нещодавно було представлено роботу першої такої агенції — «‎Державного оператора тилу», який буде закуповувати тилове майно, зокрема їжу, одяг, пальне.

«Кадрово перезавантажуємо «‎Агенцію оборонних закупівель», яка спеціалізується на закупівлі зброї. Вже є конкретні результати. За чотири місяці вдалося зекономити за всіма тиловими закупівлями приблизно 3,5 млрд грн. Це орієнтовно 20% від запланованої суми на закупівлі», – розповів Міністр.

Крім цього, за його словами, вперше Міноборони придбало 50 тис. комплектів жіночої форми, 100 тис. електричних грілок, 15 тис. активних навушників. З постачальником навушників провели переговори щодо зниження ціни — додаткова економія державних коштів 11,7 млн грн.

«Дякую представникам громадянського суспільства, що ви на нашому боці та допомагаєте в боротьбі з корупцією. У нас єдина мета — якнайшвидше перемогти ворога», — резюмував Рустем Умєров.

8 січня 2024 року Державне бюро розслідувань України повідомило, що працівники ДБР спільно з СБУ повідомили про нову підозру ексзаступнику Міністра оборони України, колишньому керівнику одного з Департаментів Міноборони та колишньому начальнику управління речового забезпечення Центрального управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ у перешкоджанні діяльності ЗСУ та розтраті майже 950 млн грн державних коштів.

За даними ДБР, у 2022 році між Міноборони та східноєвропейською компанією було укладено договір на постачання великої партії бронежилетів. «Продукція, згідно з висновками судово-балістичних та товарознавчих експертиз, не дозволяла використовувати їх військовослужбовцями ЗСУ за цільовим призначенням через невідповідність стандартам. Це ставило під загрозу життя та здоров’я наших воїнів на передовій», — зазначило ДБР.

Джерело