Схема заробітку у королівської сім'ї куди складніша, ніж здається на перший погляд.
Відразу після інтерв'ю Меган Маркл і принца Гаррі активізувалося британське співтовариство Republic, що виступає за скасування монархії. Воно вважає, що країні необхідно перестати годувати людей, які живуть на подачки від платників податків, інформує Ukr.Media.
На ділі схема заробітку у королівської сім'ї куди складніша, ніж здається. Це не просте отримання грошей від громадян Великобританії, а, скоріше, бартер між монаршим кланом і державою. Розбираємося, скільки грошей у Єлизавети II і як її сім'я дістає кошти на життя.
Який бюджет у королеви Великобританії
За оцінкою The Sunday Times у 2016 році, він становить майже 443 мільйони доларів (12,2 млрд гривень). Ці гроші королева отримує за рахунок гранту від платників податків, а також від додаткових джерел доходу.
Її бюджет — один із найбільших, якщо порівнювати з іншими членами монаршої сім'ї. Наприклад, герцоги Сассекські отримують 30 мільйонів доларів (828,4 млн гривень).
Як саме Єлизавета отримує кошти
Перший спосіб — грант від платників податків — надходить із скарбниці Великобританії. Це не податок на утримання королівської сім'ї, а угода, в чомусь схожа на договір оренди.
Існує власність корони — це всі землі і володіння Великобританії, а також ділянки за межами держави, які належать династії Єлизавети II — в основному, це комерційна нерухомість, магазини, підприємства, торгові площі.
Щорічно королеві дається сума, еквівалентна 25% від прибутку, яку дає власність корони, і натомість вона не втручається в процеси, пов'язані з даною нерухомістю. Ця угода набула чинності ще в 18 столітті: король Георг III перестав управляти доходами від державної нерухомості самостійно і передав обов'язки скарбниці. Та віддавала частину коштів, які покривали витрати монарха на життя і догляд за маєтками.
Щорічно королівська сім'я звітує про свої витрати. Грант від платників податків, або Sovereign Grant, витрачається на обслуговування Букінгемського палацу, комунальні послуги, зарплату персоналу, дипломатичні поїздки.
Із чого ще складається бюджет Корони
У правлячого монарха і його спадкоємця — зараз це королева Єлизавета II і принц Чарльз — є активи. Члени сім'ї керують ними не самостійно — за це відповідають Duchy of Lancaster і Duchy of Cornwall.
Мова у даному разі йде не про герцогства, а про компанії, які керують нерухомістю в Англії, Уельсі і Корнуоллі. Duchy of Lancaster розпоряджається активами Єлизавети — сама королева може управляти безпосередньо доходами Ланкастера. Так само справи йдуть і з Чарльзом, який контролює довірене йому графство.
"Приватний дохід Єлизавети називають "таємним гаманцем". Він покриває ті витрати, які не можуть оплачуватися за допомогою гранту від платників податків — в основному це витрати, "понесені іншими членами королівської сім'ї", — відзначає Wall Street Journal.
Журналіст видання Макс Колчестер повідомляв, що у 2019 році "гаманець" поповнився на 27 мільйонів доларів (745,6 млн гривень).
Принц Чарльз і Камілла Паркер-Боулз отримали приблизно 30 мільйонів доларів США (828,4 млн гривень) доходу від герцогства Корнуолльського, якщо вірити їх звіту за 2019-2020 роки. Крім того, скарбниця виплатила їм близько 3 мільйонів доларів (82,8 млн гривень), що входять до гранту від платників податків.
Що належить особисто Єлизаветі II
Вона володіє замком Балморал і маєтком Сандрінгем, успадкованими від батька, колекцією творів мистецтва на невідому суму і портфелем інвестицій приблизною вартістю в 153 мільйони доларів (4,2 млрд гривень).
Невідома ціна власності королеви ускладнює оцінку всього її стану. Експерти Wall Street Jounal помічали, що монарша династія "швидше за все, складається не з мільярдерів, а з мільйонерів". З цим погодилися і аналітики The Sunday Times у 2016 році.
Королівська сім'я і підробіток
Відомо, що представникам династії, які трудяться на Корону постійно, заборонено отримувати доходи з інших джерел. Так, Меган Маркл змушена була відмовитися від акторської кар'єри відразу після весілля з принцом Гаррі. Однак, зараз пара офіційно вийшла зі складу королівської сім'ї — це дозволило їй укласти контракти на співпрацю з Netflix і Spotify.
Такий результат подій передбачав письменник і Королівський аналітик Крістен Мейнцер: він зазначав у бесіді з Insider у квітні 2020-го, що пара буде змушена писати і рекламувати нові книги, співпрацювати з великими корпораціями і частіше виступати на конференціях — усе для того, щоб жити так само розкішно, як і раніше.
"Незважаючи на те, що Гаррі ніколи нічим не займався, крім військової кар'єри, у нього і Меган є величезний потенціал для того, щоб заробляти. Їх легко порівняти з колишніми президентами — з тими ж Бараком і Мішель Обамою. Причина, через яку я проводжу саме таку паралель, полягає в тому, що їх сім'ї давно знайомі, вони дружать і відомі приблизно в одній і тій же мірі", — заявляв письменник.
Залиште відповідь