Росіяни ведуть обстріли з території ЗАЕС – МАГАТЕ

Росіяни ведуть обстріли з території ЗАЕС - МАГАТЕ

Фото: Енергоатом Запорізька АЕС

Протягом останнього тижня експерти Агентства щодня чули вибухи на різних відстанях від станції. Кілька разів звуки долинали з близької відстані, ймовірно, від артилерійських пострілів, що виходили з території станції.

Представники Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) зафіксували звуки артилерійських пострілів з території окупованої Запорізької АЕС. Про це йдеться в заяві генерального директора Маріано Гроссі, яка була у четвер, 28 березня, опублікована на сайті МАГАТЕ.

“На ЗАЕС, найбільшій в Європі атомній електростанції, експерти МАГАТЕ, які перебувають на майданчику, продовжували чути вибухи щодня протягом останнього тижня на різних відстанях від станції. За словами експертів, кілька разів звуки долинали з близької відстані, ймовірно, від артилерійських пострілів, що виходили з території станції”, – йдеться у заяві.

Зазначається, що також було чутно постріли зі стрілецької зброї, зокрема, в ніч на 22 березня.

“Крім того, вчора (27 березня – ред.) на майданчику спрацювала сигналізація повітряної тривоги, що відклало запланований візит команди МАГАТЕ до сховища сухого відпрацьованого ядерного палива ЗАЕС на пізніший час”, – повідомили в агентстві.

Там також зазначили, що ремонтні роботи на частинах системи безпеки енергоблоку №1 досі не відновилися після того, як минулого тижня ЗАЕС вирішила їх знову перенести. Проте інші планові роботи з технічного обслуговування виконуються в інших місцях ЗАЕС.

Раніше у МАГАТЕ висловлювали занепокоєння через те, що окупаційна адміністрація ЗАЕС двічі відкладала планове технічне обслуговування.

Нагадаємо, зранку в п’ятницю, 22 березня, в Енергоатомі повідомили, що Запорізька атомна електростанція через масовану ракетну атаку з боку РФ опинилася на межі чергового блекауту. 

Джерело