Росія знищила 80% теплової генерації – Зеленський

Росія знищила 80% теплової генерації - Зеленський

Фото: Пресслужба президента України Володимир Зеленський на конференції з відновлення України в Берліні

До зими треба провести швидке і недороге відновлення тих пошкоджених енергооб’єктів, які можливо зараз відновити. Вже відомо, як це забезпечити, зазначив президент.

Російські агресори знищили 80% теплової генерації та третину гідрогенерації України. Про це сказав президент Володимир Зеленський на конференції з відновлення України в Берліні на рівні глав держав та урядів у вівторок, 11 червня.

“Зараз Україна страждає від найбільш деструктивної форми російського бачення енергії як зброї. Внаслідок ударів російських ракет і дронів знищено вже 9 гігават потужностей. Притому що пік споживання енергії в Україні минулої зими був 18 гігават. Отже, половини тепер немає”, – заявив він.

Зеленський для порівняння навів приклад, що Берлін – це майже 2 гігавати споживання, а Мюнхен – приблизно 3 гігават.

“Ми вже втратили в рази більше генерацій, ніж обсяг енергії споживання у великих містах”, – підкреслив глва держави.

Зеленський зазначив, що це не межа російського терору, але його потрібно зупнити і почати енергетичне відновлення.

“Ми маємо зробити все можливе і неможливе для того, щоб зберегти наявну генерацію та по максимуму відновити втрачене. Відбудоване в Україні зараз, відремонтоване, захищене буде подвійним результатом – буде слугувати Україні та Європі як енергооснова протягом наступних десятиліть, а також буде доказом того, що арсенал Росії не збереже таку зброю, як блекаут”, – сказав президент.

Володимир Зеленський наголосив, що в коротшій перспективі потрібно провести швидке і недороге відновлення усіх пошкоджених енергооб’єктів, які можливо зараз відновити.

“До зими. Це так важливо. Протягом наступних трьох-чотирьох місяців. Ми знаємо як це забезпечити. Від вас просимо обладнання з ваших зупинених електростанцій та фінансову підтримку. Це дозволить відреагувати на ситуацію тут і зараз, зберегти нормальне життя”, –резюмував український лідер.

Нагадаємо, прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що в Україні тільки 27% великих ТЕС залишаються в робочому стані, а решта пошкоджені або зруйновані внаслідок ворожих обстрілів.

Україна планує збудувати 1 гігават генерації цього року – Зеленський

Джерело