Росія вбила рекордну кількість українців – ООН

Росія вбила рекордну кількість українців - ООН

Фото: Getty Images Дим від пожеж у Вовчанську, який атакують рашисти

Різке збільшення кількості жертв серед цивільного населення пов’язане з атаками РФ в Харківській області на тлі наступу російських військ з 10 травня.

В Україні внаслідок бойових дій у травні загинули щонайменше 174 мирних жителі та 690 отримали поранення. Це рекордна кількість жертв серед цивільного населення за місяць, зафіксована Моніторинговою місією ООН з прав людини в Україні (HRMMU) з червня 2023 року. Про це йдеться у звіті, опублікованому у п’ятницю, 7 червня.

Вказано, що у травні кількість вбитих цивільних осіб на 31% більша, ніж у квітні цьогоріч.

У звіті наголошується, що збільшення кількості жертв серед цивільного населення пов’язане з атаками РФ в Харківській області на тлі наступу російських військ з 10 травня. Атаки на Харківщині стали причиною 53% від загальної кількості жертв серед цивільного населення у травні.

Загалом з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну кількість жертв серед цивільного населення сягнула 11 126 осіб, постраждали 21 863 людини.

Крім того, 65% від загальної шкоди, нанесеної освітнім та медичним установам, також було завдано в Харківській області, причому особливо масштабні руйнування сталися у Вовчанську, розташованому неподалік кордону між Україною та РФ.

Переважна більшість жертв серед цивільного населення (92%) та руйнувань освітніх та медичних закладів (96%), як і раніше, відбувалася на території, контрольованій українським урядом.

У травні місія ООН зафіксувала 24 атаки на енергетичну інфраструктуру (19 – на контрольованій українським урядом території та 5 – на тимчасово окупованій РФ території), внаслідок яких було знищено або пошкоджено електростанції та електропідстанції, а також тимчасово порушено доступ до електроенергії та водопостачання.

Також у травні місія зафіксувала шість атак на залізничну інфраструктуру на підконтрольній уряду України території.

Нагадаємо, з 2014 року Росія вбила в Україні понад 800 дітей. При цьому ще невідомі справжні масштаби злочинів, скоєних на окупованих територіях, до яких поки немає доступу.

Джерело