Росія проводить спецоперацію «Майдан-3», щоб розсварити українців і перемогти на фронті – Суспільство

Росія проводить спецоперацію «Майдан-3», щоб розсварити українців і перемогти на фронті - Суспільство

Фото: REUTERS

Російські спецслужби ведуть операцію «Майдан-3», завдяки якій хочуть розхитати ситуацію всередині України та завдати військового ураження на сході. Її кульмінація відбудеться у березні-травні 2024 року. Про це повідомив Комітету з питань розвідки при президентові України.

– Спецоперація «Майдан-3» досягне своєї кульмінації у березні-травні 2024 року, протягом найближчих тижнів ворог кине максимум зусиль на розповсюдження деструктивних для світової безпеки наративів і збільшення спроб розпалювання конфліктів як всередині України, так і в інших точках світу, де є дієва підтримка України, – йдеться у заяві.

Росіяни хочуть зірвати мобілізацію та розповсюдити фейки про «втому від України» у світі. Глобальна міжнародна мета росіян – зменшити підтримку України. У листопаді минулого року в межах спецоперації «Майдан-3» Росія витратила майже 250 млн доларів на поширення подібних меседжів у телеграмі. Натомість загальний бюджет операції становить 1,5 млрд доларів. За даними комітету, це найдорожча «акція» російських спецслужб в історії.

27 лютого Росія повідомила, що видала понад два мільйони паспортів українцям на окупованих територіях. 11 лютого РНБО повідомляло, що росіяни намагаються навʼязати новому Головкому ЗСУ Олександру Сирському образ “радянської та російської” людини для його дискредитації. 
Джерело