Росія цілеспрямовано розміщують військові об’єкти біля цивільних районів у Криму, – ISW – Суспільство

Росія цілеспрямовано розміщують військові об’єкти біля цивільних районів у Криму, - ISW - Суспільство

Фото: t.me/astrapress

Росія цілеспрямовано розміщує військові об’єкти поблизу цивільних районів у тимчасово окупованому Криму, намагаючись стримати українські удари. До такого висновку дійшли аналітики Інституту вивчення війни (ISW) після Після заяв росіян про атаку на Севастополь .

Експерти наголосили, що 23 червня міністерство оборони Росії заявило  про запуск українськими силами  по Севастополю п’ять ракет ATACMS, оснащених касетними бойовими частинами. Відомство країни-окупанта стверджувало, що удар російського перехоплювача ППО призвів до того, що одна ракета відхилилася від траєкторії польоту і вибухнула.

В соцмережах з’явилось відео, на якому нібито видно вибухи біля Євпаторії та Вітиного. За даними російського блогера, вибухи сталися біля Чорноморського та Міжводного. На них нібито цивільні на пляжі в Севастополі під час і після відхилення ракети від траєкторії польоту.

Так званий “губернатор Севастополя” Михайло Развожаєв заявив, що в результаті удару загинуло четверо людей і 151 людина отримала поранення. Українські військові не підтвердили і не спростували завданя ударів по Севастополю.

За даними аналітиків ISW, відеоматеріали та знімки свідчать про те, що російські війська розміщують військову техніку в цивільних районах Криму з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Паралельно російська влада заохочує російський туризм до окупованого Криму у воєнний час, а російські військові продовжують використовувати окупований півострів як тиловий плацдарм.

Експерти вважають, що російські військові можуть  цілеспрямовано розміщувати військові об’єкти поблизу цивільних районів у Криму, намагаючись стримувати українські удари.

 23 червня голова військової розвідки України Кирило Буданов заявив, що ті, хто стверджує, що ATACMS є недостатньо потужними для виконання цієї роботи, помиляються.  30 травня у ЗСУ підтвердили удари ракетами ATACMS по Керченській поромній переправі.
Джерело