Роман “Амадока” Софії Андрухович відзначили премією імені Германа Гессе – Суспільство

Роман "Амадока" Софії Андрухович відзначили премією імені Германа Гессе - Суспільство

Фото: MATTHIAS ANDRE RICHTER

Українська письменниця Софія Андрухович та двоє перекладачів її книги “Амадока” німецькою Олександр Кратохвіл і Марія Вайссенбек отримають Міжнародну премію імені Германа Гессе. Вручення відбудеться 2 липня 2024 року, у день народження Германа Гессе, повідомляється на сайті організаторів премії.

Премію раз на два роки присуджує Фонд імені Германа Гессе. Нею відзначають “літературне досягнення міжнародного рівня разом із його перекладом”. Винагорода становить 20 тис. євро. Фонд знаходиться у рідному місті Гессе – Кальв (Німеччина).

Андрухович відзначать за два німецькі видання: Die Geschichte von Romana (“Історія Романи”) та Die Geschichte von Uljana (“Історія Уляни”). Вони є частинами роману “Амадока”. Третя частина – Die Geschichte der Sofia (“Історія Софії”) – вийде у Німеччині в жовтні 2024 року.

Журі зазначило, що українська письменниця змогла “різноманітно і вражаюче намалювати широку панораму України XX століття”, а також підкреслило “винахідливість та амбітність” Андрухович. Роман “Амадока” охоплює три проміжки історії України: перші десятиліття XX століття, Голокост у західних регіонах країни в роки Другої світової війни і сьогоднішню війну з Росією. Це третій роман письменниці. Він вийшов у 2020 році у “Видавництві Старого Лева”.

Український письменник Андрій Курков не увійшов до короткого списку номінантів Букерівської премії. Його роман “Самсон і Надія” був серед претендентів на нагороду у довгому списку.  Письменник та військовий ЗСУ Артем Чех завершив роботу над найбільшим романом у своїй кар’єрі. Нова книга Чеха отримала назву «Пісня відкритого шляху». Вона надійде у продаж у травні цього року.
Джерело