РНБО України та TETRA TECH уклали Меморандум щодо ефективного реагування на російську агресію

Апарат Ради національної безпеки і оборони України та американська компанія TETRA TECH уклали Меморандум, який визначає взаємну зацікавленість сторін щодо ефективного реагування на виклики, які виникли внаслідок збройної російської агресії. 

Про це повідомляє Рада національної безпеки і оборони України, передає АрміяInform.

Документ підписали Керівник Апарату РНБО України Андрій Зюзь і Президент Управління глобального розвитку групи державних послуг компанії TETRA TECH Томас Рейллі.

Відповідно до Меморандуму, сторони планують співпрацювати у сферах, що постраждали від війни та пов’язані з відновленням по всій Україні, включаючи звільнені території. Зокрема, вже цьогоріч заплановано виділення додаткового фінансування для забезпечення енергетичної безпеки України.

«Децентралізація енергетики є спільним завданням уряду, місцевих громад, споживачів. Це важливо, адже сприятиме зменшенню вразливостей енергетичної системи до обстрілів. Також ми зацікавлені у розвитку такого підходу, який забезпечить нам доступ до даних споживання на рівні кожної громади окремо», – сказав Керівник Апарату РНБО України Андрій Зюзь.

Крім цього, Андрій Зюзь наголосив на необхідності децентралізації енергетичного сектору України і додав, що це питання перебуває на контролі в Президента України Володимира Зеленського.

Також президент підрозділу TETRA TECH, який реалізовує проєкт енергетичної безпеки в Україні – USAID ESP Клір Роулендс, зазначив, що впровадження децентралізації в енергетичному секторі дозволить кожній громаді мати більш розвинену систему та перейти до відповідності євро стандартам.

Під час підписання Меморандуму присутні більш детально зупинилися на питанні енергетичної безпеки в країні – обговорили подальшу спільну роботу в межах ініціативи European Green Deal. Йдеться про ініціативи Європейської Комісії, мета яких – до 2050 року зробити Європейський континент кліматично нейтральним.

Нагадуємо, у ООН представили План гуманітарного реагування по Україна на 2024 рік.

Джерело