Реакція буде жорстою, – омбудсмен Кремінь – про мовний скандал в Одесі – Суспільство

Реакція буде жорстою, - омбудсмен Кремінь - про мовний скандал в Одесі - Суспільство

Фото: кадр з відео

Одеський мовний скандал, коли блогерку вигнали з залу за прохання говорити українською – це класична історія про граблі, на які наступили організатори.  Таким чином ситуацію прокоментував мовний омбудсмен Тарас Кремінь.

Він наголосив, що організатори, запросивши на захід людей, які вимагали забезпечити їхнє право на інформацію державною мовою, маючи іншомовних спікерів, «порушили відразу декілька статей мовного закону і кримінального кодексу».

– Це, на жаль, та проблема, яка все ще має місце у свідомості малочисельної когорти зросійщених сучасників, Цькувати за мову та виганяти з публічної події – це і предмет уваги правоохоронних органів. Реакція буде жорсткою. Порушники будуть покарані. Нікому не дозволено такі грубі зловживання по відношенню до громадян України, – зазначив Кремінь.

Він висловив сподівання на «на реакцію місцевої влади, яка зобов’язана створити умови та, у випадку порушень, діяти і належним чином відреагувати».

– В цій ситуації, яка виникла під час війни, яка точиться і за право на українську, – особливо, – підсумував Кремінь.

Тим часом відомий громадський активіст з Одеси Дем’ян Ганул повідомив, що вже зустрівся з організаторами заходу.  

– Я провів серйозну розмову з Віталієм, здається він мене почув.  Віталій, обіцяє що такого більше не повториться, всі майбутні заходи, якщо такі будуть, будуть українською. Також, він приносить вибачення перед усіма кого ця ситуація образила, – запевнив Ганул.

Переглянути цей допис в Instagram

Допис, поширений Дем’ян Ганул (@demian.ganul)

Переглянути цей допис в Instagram

Допис, поширений Юля Карабаджак • Блогер • Одеса (@julie_ta_odesa)

16 червня місцева блогерка Юлія Карабаджак заявила, що напередодні її попросили покинути залу через її вимогу спілкуватись українською або ж забезпечити їй переклад з російської.  Організатор заходу Віталій Ступаєнко особисто вивів Юлію з зали, де відбувався захід. 4 червня мовний омбудсмен Тарас Кремень попросив працівників ТЦК говорити українською.
Джерело