Радіаційної небезпеки через знеструмлення ядерної установки у Харкові немає, – мер – Суспільство

Радіаційної небезпеки через знеструмлення ядерної установки у Харкові немає, - мер - Суспільство

Фото: t.me/ihor_terekhov

Наразі до ядерної установки “Джерело нейронів” у Харкові підключено резервну систему живлення. Жодної радіаційної небезпеки поки немає, запевнив мер Харкова Ігор Терехов в ефірі телемарафону.

– Радіаційної небезпеки вже зовсім немає. Підключено резервну систему живлення. Крім того, відновлено харчування за ще однією лінією, – підкреслив Терехов. – Зараз жодної радіаційної загрози для Харкова немає.

“Джерело нейронів” – керований прискорювачем підкритичний реактор, призначений як джерело нейтронів у Національному науковому центрі “Харківський фізико-технічний інститут”. Вона допомагає у виробництві медичних радіонуклідів, навчанні фахівців у ядерній сфері, дослідженнях властивостей підкритичних систем та виконанні різних наукових експериментів. Установку було розроблено завдяки домовленостям, досягнутим між президентами України та США у 2010 році. «Джерело нейтронів» ввели в експлуатацію у 2016 році. Після початку повномасштабного вторгнення майданчик установки кілька разів потрапляв під обстріл російських військ.

4 квітня у Харкові було знеструмлено ядерну установку “Джерело нейтронів”. Причина цього – обстріли російських окупантів. Вночі 4 квітня росіяни атакували Харків дронами-камікадзе. Ворог направив “Шахеди” на багатоповерхівки та приватні будинки. Крім того, коли на місце влучення прибули рятувальники та поліція, окупанти ще раз ударили по місту. За останніми даними, в результаті атаки загинули чотири особи, 12 людей отримали поранення. Серед жертв – троє рятувальників.
Джерело