Радбез ООН: Постпред України запропонував російським дипломатам прискорений курс з права

За словами Кислиці, суд установив, що Росія переслідувала кримських татар за їхню політичну опозицію діям Російської Федерації в Криму

Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця на засіданні Ради Безпеки ООН спростував заяви представника рф Василя Небензі, що Міжнародний суд нібито виправдав дії москви.

Як передає кореспондент Укрінформу у Нью-Йорку, постпред рф при ООН Василь Небензя, виступаючи на засіданні РБ, заявив, що Міжнародний суд нібито відкинув усі звинувачення України й виправдав дії рф.

«Ми знаємо точно, – заявив Небензя, – що сьогодні не почуємо від київського режиму та його західних покровителів про висновки влаштованих Києвом розбірок у Міжнародному суді ООН у Гаазі з позовом до росії про фінансування тероризму на Донбасі та дискримінацію українців і кримських татар у Криму».

Кислиця у відповідь нагадав, що відповідно до ухвали суду від 31 січня росія порушила Міжнародну конвенцію про боротьбу з фінансуванням тероризму, Міжнародну конвенцію про ліквідацію всіх форм расової дискримінації, а також постанову суду про тимчасові заходи від 19 квітня 2017 року.

«Можу запропонувати випускникам Московського державного інституту міжнародних відносин та Дипломатичної академії в Москві… прискорений курс «Право: все, що вам потрібно знати про рішення Міжнародного суду, ухвалені 31 січні та 2 лютого», – сказав постпред України, натякаючи на заклади, де навчалися Небензя і його заступник.

Як повідомляла АрміяInform, Міжнародний суд ООН відкинув більшість звинувачень України проти росії у справі про порушення рф Конвенцій ООН про заборону фінансування тероризму й подолання усіх форм расової дискримінації.

Але визнав, що росія все-таки порушила деякі частини конвенції про запобігання фінансуванню тероризму, бо не розслідувала фінансову підтримку бойовиків на сході України в 2014-му.

Джерело