Постійними членами Радбезу ООН є США, Велика Британія, Франція, Китай і РФ, що зайняла місце СРСР фото з відкритих джерел
У січні у Радбезі ООН головує Франція
1 січня оновилася третина складу Ради Безпеки ООН. Непостійними членами стали Алжир, Гаяна, Словенія, Сьєрра-Леоне та Південна Корея.
Будь ласка, читайте текст після реклами
У січні у Радбезі ООН головує Франція.
Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця у соцмережі Х зазначив, що оновлення складу Радбезу – «це привід нагадати, що Радбез – це не безособове приміщення з підковоподібним столом та 15 членськими стільцями навколо».
Будь ласка, читайте текст після реклами
«Рада Безпеки – це керівники національних урядів, які діють через своїх послів, урядів, на які всі держави-члени ООН поклали у Сан-Франциско головну статутну відповідальність за підтримку міжнародного миру й безпеки і доручили діяти у виконанні цього завдання від імені нас усіх. Від імені, а не проти нас. Тому, коли лунають звернення і критика на адресу Радбезу, памʼятайте, що вони адресовані не до його стін і обслуговуючого секретаріату, а до конкретних національних керівників країн, які мають реальні імʼя і обличчя», – написав Кислиця.
У 2024 році це уряди Алжиру, Гаяни, Еквадору, Мальти, Мозамбіку, Китаю, Південної Кореї, Сьєрра-Леоне, Словенії, Великої Британії, США, Франції, Швейцарії, Японії. «І, звісно, окупанта совєцького місця – РФ», – зауважив Кислиця.
1 січня оновилася третина Ради Безпеки #ООН) – це привід нагадати, що Радбез це не безособове приміщення з підковоподібним столом та 15-ма членськими стільцями навколо. Рада Безпеки – це керівники національних урядів, які діють через своїх послів, урядів, на які всі держави-члени… pic.twitter.com/XeBPKr0YMy
— Sergiy Kyslytsya 🇺🇦 (@SergiyKyslytsya) January 2, 2024
Будь ласка, читайте текст після реклами
Нагадаємо, що з 15 членів Радбезу ООН постійними є США, Велика Британія, Франція, Китай і Радянський Союз.
Непостійні члени обираються на два роки. Албанія, Бразилія, Габон, Гана, ОАЕ та Габон входили до РБ у 2022-2023 роках. Мальта, Еквадор, Японія, Мозамбік, Швейцарія – обрані непостійними членами у 2023-2024 рр.
Алжир, Гаяна, Словенія, Сьєрра-Леоне та Південна Корея займатимуть місця в Радбезі в 2024-2025 роках.
У грудні в Радбезі ООН головував Еквадор, у лютому цю роль виконуватиме Гаяна, у березні – Японія.
Нагадаємо, 29 грудня Україна та ще 30 держав подали запит на проведення екстреного засідання Ради Безпеки ООН. Головна тема – масований удар росіян по Україні 29 грудня.
На цьому засіданні постійний представник Росії при ООН Василь Небензя закликав Україну та Захід готуватися до жахливих новин найближчим часом.
Залиште відповідь