Путін через посередників пропонував США заморозити війну в Україні – Reuters

Путін через посередників пропонував США заморозити війну в Україні – Reuters

Вашингтон дав зрозуміти Путіну, що не братиме участі в переговорах без участі України фото з відкритих джерел

Путін пропонував заморозити конфлікт на нинішніх рівнях і не бажав поступатися українською територією

Російський диктатор Володимир Путін через посередників пропонував Сполученим Штатам заморозити війну в Україні, Америка відхилила її. Про це повідомили Reuters три російські джерела, знайомі з обговореннями.

Будь ласка, читайте текст після реклами

За даними ЗМІ, провал підходу Путіна відкриває третій рік наймасовішого конфлікту в Європі з часів Другої світової війни та показує, наскільки далеко одна від одної залишаються дві найбільші ядерні держави світу.

Джерело в США заперечило будь-які офіційні контакти та заявило, що Вашингтон не братиме участі в переговорах без участі України.

Будь ласка, читайте текст після реклами

«У 2023 році Путін публічно та приватно через посередників, у тому числі через арабських партнерів Москви на Близькому Сході та інших, надсилав Вашингтону сигнали про те, що він готовий розглянути припинення вогню в Україні», – цитує ЗМІ російські джерела.

Reuters пише, що Путін пропонував заморозити конфлікт на нинішніх рівнях і не бажав поступатися українською територією, контрольованою Росією, але сигнал пропонував те, що деякі в Кремлі вважали «найкращим шляхом до якогось миру».

«Контакти з американцями закінчилися нічим», – повідомило Reuters високопоставлене російське джерело, обізнане з дискусіями наприкінці 2023 і на початку 2024 років, на умовах анонімності через делікатність ситуації.

Друге російське джерело, знайоме з контактами, повідомило Reuters, що американці через посередників сказали Москві, що не будуть обговорювати можливе припинення вогню без участі України, тому контакти закінчилися провалом.

Будь ласка, читайте текст після реклами

Третє джерело, обізнане з дискусіями, заявило: «З американцями все розвалилося».

Нагадаємо, речник Путіна Дмитро Пєсков звинуватив Україну у начебто тому, що вона відкидає «пропозиції» Росії щодо мирних переговорів, і заявив про продовження так званої СВО. 

Раніше високопоставлений чиновник Державного департаменту США у коментарі Reuters заявив, що президент Росії не піде на мир в Україні до результатів виборів у США в листопаді 2024 року.

Читайте також: «Секретні» переговори щодо миру? Хто поширює цю тезу у світових ЗМІ

Джерело