Пункт пропуску «Вікову-де-Сус» на кордоні з Україною розблоковано – Суспільство

Пункт пропуску «Вікову-де-Сус» на кордоні з Україною розблоковано  - Суспільство

Фото: t.me/tymoshenko_kyrylo

Румунські перевізники та фермери розблокували пункт пропуску «Вікову-де-Сус», який знаходиться навпроти українського пункту пропуску «Красноїльськ». Про це йдеться у повідомленні Державної прикордонної служби України.

– Пропуск всіх транспортних засобів здійснюється у звичайному режимі, – йдеться у повідомленні.

У ДПСУ зазначили, що у пункті пропуску «Красноїльськ» перетинати державний кордон України з Румунією можуть вантажівки, які їдуть порожніми.

16 січня було досягнуто згоди між Мінсільгоспом Румунії та великими фермерськими організаціями за 13 пунктами. У рамках угоди передбачено повне субсидування сільськогосподарських акцизів до 2026 року, встановлення правил для субсидування кредитів та встановлення порога для парових земель. Зазначається, що обговорення з інших питань буде продовжено. 15 січня румунські фермери почали блокувати кордон з Україною, обмеживши рух вантажних автомобілів через пункти пропуску “Сірет” та “Вікову-де-Сус”. Фермери з румунських регіонів Сучава та Ботошані скаржаться на вплив українського зерна на свої ціни, стверджуючи, що воно перевантажило порти та знизило ціни на їхню продукцію. Вони вимагають дотацій, компенсацій та введення мит на українські товари.
Джерело