Провів понад 120 одиниць техніки окупантів по Сумщині на Київ – апеляція вирок суду не змінила | Кримінальні новини

За участі прокурорів Сумської обласної прокуратури Полтавський апеляційний суд залишив без змін вирок суду першої інстанції, яким 39-річного чоловіка засуджено до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна за вчинення державної зради в умовах воєнного стану та зберігання бойових припасів.

Прокурор у суді довів, що обвинувачений з перших днів повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну на власному автомобілі супроводжував колони техніки окупантів по території Сумської області. Будучи чітко обізнаним про всі можливі дороги, що ведуть в обхід основних, чоловік створив всі передумови для успішного проходження 120 одиниць ворожої техніки до Київської області.

Більш того, після деокупації Сумщини чоловік продовжив співпрацювати із представником збройних сил рф. Зокрема він збирав дані про місця розташування, кількість та озброєння воєнізованих формувань у регіоні. За допомогою одного з месенджерів він передавав своєму куратору координати військових об’єктів.

У ході обшуку за місцем проживання чоловіка правоохоронці вилучили комп’ютерну техніку та мобільні телефони із доказами співпраці з російським куратором, а також 202 патрони, які він зберігав без належного дозволу.

10 листопада 2023 року рішенням Роменського міськрайонного суду обвинуваченого було визнано винним та засуджено до 15 років позбавлення волі. Не погоджуючись з таким рішенням, захисник в інтересах обвинуваченого оскаржив його. Ухвалою апеляційного суду скаргу захисника залишено без задоволення, а вирок суду першої інстанції – без змін.

За матеріалами Сумської обласної прокуратури