Прикордонники перевіряють документи від ТЦК у багатодітних чоловіків, але правила залишилися незмінними – Суспільство

Прикордонники перевіряють документи від ТЦК у багатодітних чоловіків, але правила залишилися незмінними   - Суспільство

Фото: т.ме/ДПСУкр

Представник Держприкордонслужби Андрій Демченко підтвердив, що прикордонники можуть вимагати у чоловіків, яким дозволено перетинати кордон, зокрема багатодітних батьків, витяг із протоколу ТЦК або запис про відстрочку у військово-облікових документах. Це пов’язано з фактами підробки документів, що почастішали. Про це Демченко сказав у коментарі “Українській правді”.

– З огляду на те, що ми неодноразово виявляли підробки документів, пов’язаних із багатодітністю, наші інспектори можуть перевіряти цю умову виїзду чоловіків, у тому числі й за документами із територіальних центрів комплектування. Це може бути витяг з протоколу ТЦК про ухвалене рішення про відстрочку, або запис про відстрочку у військово-облікових документах, – зазначив він.

Так він відреагував на відео, яке розповсюджується в мережі – на ньому багатодітного батька, який до цього неодноразово перетинав кордон, не випустили без довідки від ТЦК чи військово-облікових документів. На відео дівчина-прикордонник каже, що з 20:00 29 грудня “є інше розпорядження”.

У Центрі протидії інформації також відреагували на ситуацію, пояснивши, що змін у Правилах перетину кордону немає. Проте з боку Державної прикордонної служби України відбувається ретельна перевірка умов виїзду та дотримання законодавства.

Раніше в ЦПІ також говорили, що інформація про те, що нібито прикордонники перестали випускати чоловіків з 3-ю групою інвалідності за кордон, а також тих, хто їх супроводжує, неправдива. При цьому у відомстві наголосили, що прикордонники можуть проводити більш ретельну перевірку документів.

 

Джерело