Куди треба подіти молочний зуб, що випав.
Зміна зубів у дітей — це новий життєвий етап у житті малюка. Тому батьки століттями шукали спосіб захистити своїх дітей, у яких випав зуб. Розглянемо найпопулярніші прикмети й традиції про молочні зуби, пов'язані з їх випаданням, інформує Ukr.Media.
Що кажуть прикмети та традиції
Цікаві прикмети та перекази про дитячі зубки:
Чи можна зберігати молочні зуби
До недавнього часу вважалося, що зубків, що випали, потрібно негайно позбутися. Недоброзичливці можуть вкрасти їх із дому і зробити на них змову або навести псування. Тому батьки й не церемонилися з тим, куди подіти молочні зуби. Їх викидали, спалювали чи закопували глибоко у землю.
Сьогодні багато матусь не мізкують, куди діти зубки, що випали, вони їх вважають за краще акуратно зберігати в одному місці.
Куди можна подіти молочні зуби
У кожного народу споконвіку існували свої традиції та звичаї щодо зберігання молочних зубів дитини, що випали. Ось найпоширеніші з них.
Віддати мишці
З давніх-давен існувала традиція урочисто розлучатися з молочним зубом, що випав. Його віддавали мишці, кидаючи в підпіллю або за грубку.
При цьому треба сказати: «Мишка, мишка, на тобі зубок молочний ріпний, а мені дай кістяний та міцний!». Після цього дитина знаходила подарунок від Мишки.
Схожий ритуал існує у Франції. Перед сном дитина також кладе свій зуб під подушку, а вночі приходить маленька добра мишка і забирає його, залишаючи натомість маленький подарунок або монетки.
В Іспанії дітей відвідує мишеня Перес, придумане священиком Колома для восьмирічного короля Альфонса XIII, коли в останнього випав перший молочний зуб.
Подарувати феї
У наші дні великою популярністю користується «Зубна фея», яка приходить вночі й змінює зуб на подаруночок. Цікаво, що Зубна Фея з'явилася з тієї самої французької казки про мишку, яка перетворюється на фею і допомагає добрій королеві позбутися нелюда-короля.
Загалом у дитячих зубних справах щосили заправляють мишки.
Такі міфи можна віднести до розряду корисних, тому що діти отримують компенсацію у вигляді подарунка за біль та переживання, пов'язані із втратою першого зубика.
Як бачимо, різних прикмет, легенд і повір'їв безліч. Тож вибрати є з чого. Але батьки мають засвоїти, що найголовніше — стежити за здоров'ям дитини, зокрема, за здоров'ям зубів.
Залиште відповідь