Президент: Зло геноциду не змінило своєї сутності і так само пішло проти України, почавши з Криму

Президент України Володимир Зеленський виступив із заявою у День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

Текст заяви опублікований у телеграм-каналі глави держави.

«Вісімдесят років тому був скоєний один з найстрашніших злочинів проти життя людей: радянська влада депортувала кримськотатарський народ. І дітей, і дорослих — усіх. За кілька днів. Безжально. На чужу землю. Під акомпанемент брехні. Досі невідоме точне число загиблих — щонайменше свою третину кримськотатарський народ втратив від цієї депортації», — заявив Володимир Зеленський.

Він додав, що повернутись додому люди змогли лише через десятки років, але злочинець не був покараний і режим не був засуджений.

«Зневага до людського життя і державне насильство, які панували в минулому столітті, відродились у наш час. Десять років тому старе зло — зло геноциду — оновило форму, змінило ідеологічне прикриття, але не змінило своєї сутності та мішеней і так само пішло проти України, почавши з Криму», — наголосив глава держави.

Президент зазначив, що наш спільний історичний обовʼязок — відповісти на удари росії стійкістю наших людей, перемогою нашої держави над злом окупації та справедливим покаранням за всі російські злочини цієї війни, починаючи від 2014 року.

«Захищаючи зараз Україну, наших людей і правду про те, що відбувалось на нашій землі, ми вшановуємо памʼять усіх, чиє життя було знищене, та утверджуємо силу людяності — силу для наших наступних поколінь», — підкреслив Володимир Зеленський.

Джерело