Презентовано найбільший в Україні святковий кейптар – Суспільство

Презентовано найбільший в Україні святковий кейптар - Суспільство

Фото: дніпропетровськаОДА/11654

На Дніпропетровщині встановили національний рекорд – майстрині створили найбільший в Україні святковий кептар. Про це повідомив голова Дніпропетровської ОВ Сергій Лисак.

– Найбільший святковий кептар був презентований на конференції, присвяченій розвитку легкої промисловості. Ширина виробу – 2 м та 90 см, довжина – 3 м та 55 см. А вага «кожуха» – майже 30 кг, – розповів Лисак.

Понад п’ятдесят майстрів з різних міст України, включаючи Львів, Київ, Дніпро, Чернігів та Хмельницький, протягом більше місяця працювали над створенням кептаря, який рясно прикрашений традиційними орнаментами, а також вишитою картою України. Це досягнення офіційно зафіксовано представниками Книги рекордів.

Планується одягнути пам’ятник Тарасу Шевченку у Дніпрі у національний одяг на свята. Цей монумент є найвищим із усіх 600 пам’ятників, встановлених на честь Кобзаря по всьому світу.

25 березня Олексій Кордиховський із Хмельницького за одну хвилину зубами відкрив 52 пляшки із металевими кришками. Чоловік встановив національний рекорд України. 12 березня Український стронгмен Дмитро Грунський зміг встановити кілька силових рекордів за один день, використовуючи свою бороду, шию та зуби. Серед них – перетягнути мікроавтобус масою 2,5 тонни за допомогою бороди, а також перетягнути найважчий автомобіль шиєю та встановити рекорд за кількістю автомобілів, витягнутих зубами. 10 січня 21-річна Соломія Вєдєнєєва встановила рекорд на найбільшу кількість разів віджимання від підлоги на трьох пальцях рук.
Джерело