Повітряні тривоги, про які ми колись лише читали у підручниках та спогадах про минулі війни, два роки тому прийшли до нас і стали, нажаль, повсякденним явищем. Ми пережили етапи страху, відторгнення і зараз намагаємося не дати депресії заволодіти нашим життям до кінця.
Повітряні тривоги можуть тривати від декілька хвилин до багатьох годин, в одному чо водночас в декількох регіонах України. Завдяки інтерактивним мапам, які розроблені не тільки військовими, но й звичайними громадянами Україні для своїх співвітчизників, ми можемо побачити, де зараз люди йдуть в укриття, бо з повітря рухається небезпека, а де вже виходять, щоб продовжити займатися звичайними справами. Наприклад:
карта повітряних тривог «єМапа»
Працює за даними міжнародного сервісу OpenStreetMap. Помаранчевий та зелений кольори, якими підсвічені області на мапі повітряних тривог України, дозволяють зрозуміти, де зараз повітряна тривога, а де спокійно та поки безпечно. онлайн-карта повітряної тривоги в Україні
Карта оновлюється кожні 25 секунд та дозволяє побачити види загроз для конкретного регіону (артилерійський, ракетній обстріл тощо).
Днями тривалу повітряну тривогу днями пережила Хмельниччина – 11 годин. При цьому тривога всією Україною тривала більше 17 годин.
Ще один сумний рекорд з тривалості повітряної тривоги належить Харківської області. Влітку мешканці регіону були вимушені знаходитися в укриттях більш ніж дві доби. Сирени були увімкнені у вівторок, 23 липня, о 18:31, а відбій харків’яни почули лише 25 липня о 21:02. Таким чином, небезпека удару ракетами чи артилерією с боку ворога зберігалася 2 доби, 2 години, 31 хвилину.
Проте, в Україні є області, де повітряні тривоги було оголошено ще у 2022 році і відбою щодо них поки не було.
У Луганській області повітряна тривога триває з 4 квітня 2022 року, тобто більше 940 днів. В Автономній республіці Крим ракетну загрозу оголосили 11 грудня 2022-го – більш 690 днів тому. Довготривала повітряна тривога досі діє у Липецької та Вовчанської територіальних громадах Харківської області – з 20 травня цього року, тобто більш за 164 дні.
Станом на 29 жовтня найдовша повітряна тривога лунала у місті Марганець та тергромадах Нікопольского району Дніпропетровської області – 1 добу, 15 годин, 35 хвилин. А 30 жовтня 22 години «повітрянки» пережила Мирівська тергромада у тому ж Нікопольскому районі Дніпропетровщини.
За більш ніж 3900 днів з початку повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року на територіях України було оголошено повітряну тривогу 49 910 раз.
Залиште відповідь