Повідомлено про підозру у державній зраді керівнику НЗФ «самооборона Криму» | Кримінальні новини

За процесуального керівництва прокуратури автономії громадянину України повідомлено про підозру у керівництві не передбаченим законом збройним формуванням, нападі на підприємства, установи, організації, а також у державній зраді.

За даними слідства, підозрюваний, будучи колишнім військовослужбовцем та маючи досвід ведення бойових дій, у лютому 2014 року добровільно очолив НЗФ «Самооборона Криму». До його обов’язків входило загальне керівництво, планування та координація дій підлеглих бійців.

26 лютого 2014 року під керівництвом підозрюваного командири рот та бійці НЗФ «Самооборона Криму», які мали на озброєнні вогнепальну зброю, прибули до будівлі Верховної Ради АР Крим у м. Сімферополі, де проводився мітинг на підтримку територіальної цілісності і недоторканості України. 

Надалі «командувач полку» здійснив розстановку особового складу НЗФ по периметру адмінбудівлі та прилеглої території, з метою змушення спікера ВР АР Крим провести позачергову сесію з питання проведення референдуму про «незалежність півострова». Крім того, «самооборонівці» допомагали силовим структурам рф у розгоні проукраїнськи налаштованих громадян та захоплення будівлі ВР АР Крим.

16 березня 2014 року підозрюваний разом з особовим складом НЗФ «Самооборона Криму» організовував охорону та забезпечував проведення на виборчих дільницях м. Сімферополя «загальнокримського референдуму» щодо входження півострова до складу рф. 

Надалі «командир полку» систематично виконував накази представників окупаційної влади щодо організації здійснення «самооборонівцями» блокування військових частин ЗСУ, чергувань на блокпостах, захоплення українських військовослужбовців, журналістів та активістів, нападів на підприємства, установи, організації, зокрема, Сімферопольський аеропорт, будівлі прокуратури, міліції, служби безпеки АР Крим та інші.

У червні 2014 року підозрюваного призначено «радником», а згодом – заступником окупаційного «голови АР Крим». У вересні 2016 року він став депутатом VІІ скликання держдуми рф, а 2021 – отримав мандат депутата VIII скликання. 

За заслуги перед окупантами нагороджений медаллю «За возвращение Крыма».

Підозрюваний знаходиться під міжнародними санкціями країн Євросоюзу, США, Великобританії, Японії. 

Досудове розслідування здійснюється СУ ГУ НП в АР Крим та м. Севастополі.

За матеріалами прокуратури АР Крим