Потужні магнітні бурі порушили роботу супутників Starlink Ілона Маска – Суспільство

Потужні магнітні бурі порушили роботу супутників Starlink Ілона Маска  - Суспільство

Фото: spotme.ua

У ніч проти суботи, 11 травня, Землю накрила потужна геомагнітна буря за останні два десятиліття. Сонячна активність вплинула на роботу техніки у різних куточках планети та, як виявилося. порушила роботу супутників Starlink Про це повідомляє Reuters.

Ілон Маск, якому належать супутники, у своїх соцмережах раніше написав, що Starlink перебувають під сильним тиском через геомагнітну бурю, але поки що витримують. Однак після супутникове відділення SpaceX попередило про “погіршення якості обслуговування”.

Тим часом національне управління океанічних та атмосферних досліджень США заявило, що шторм є найбільшим з жовтня 2003 року і, ймовірно, продовжуватиметься протягом вихідних, створюючи ризик для навігаційних систем, електромереж та супутникової навігації серед інших служб.

Starlink володіє приблизно 60% із приблизно 7500 супутників, що обертаються навколо Землі, і є домінуючим гравцем у супутниковому Інтернеті. Уночі 11 травня Землю вперше за 20 років накрила магнітна буря максимального рівня. По всьому світу спостерігали північне сяйво, зокрема й в Україні. Землі досягла магнітна буря екстремального рівня потужності G5, востаннє таке відбувалося 2005 року, повідомила Метеорологічна служба США.
Джерело