Польські фермери 20 лютого заблокують усі пункти пропуску на кордоні з Україною – Суспільство

Польські фермери 20 лютого заблокують усі пункти пропуску на кордоні з Україною - Суспільство

Фото: censor.net

20 лютого польські фермери заблокують усі прикордонні переходи між Польщею та Україною, а також під’їзні шляхи до залізничних перевалочних станцій і морських портів. Блокада відбудеться в рамках оголошеного профспілкою «Солідарність» загального страйку. Аграрії виступають не лише проти нібито напливу дешевої української продукції, але й проти деяких стандартів ЄС із захисту навколишнього середовища, повідомляє “Європейська правда”.

–  Будуть заблоковані не лише прикордонні переходи, але й транспортні вузли, під’їзні шляхи до залізничних перевалочних станцій і морських портів, – заявив Незалежний самоврядний профспілковий союз індивідуальних фермерів “Солідарність”.

Протести фермерів тривають вже багато тижнів не лише у Польщі, але й по всій Європі. Виробники виступають не тільки проти неконтрольованого продовольства з України, але й проти правил ЄС, пов’язаних з Європейським зеленим курсом.

Найбільш кричущим випадком протестів став інцидент біля пункту перетину польсько-українського кордону “Ягодин – Дорогуськ”, де польські фермери висипали частину зерна на дорогу з трьох українських вантажівок.

13 лютого близько 14:00 польські фермери розпочали акцію протесту неподалік від пункту пропуску «Корчова», що навпроти українського КПП «Краківець». Це вже шостий пункт пропуску, який блокують поляки. Станом на ранок 13 лютого на кордоні з Україною польські фермери заблокували п’ять пунктів пропуску, у чергах стоять близько 1250 вантажівок. Зокрема заблоковані «Ягодин», «Рава-Руська», «Шегині», «Устилуг» та «Угринів».

 

Джерело