Почався червневий парад планет – у небі вишикувались 6 планет – Суспільство

Почався червневий парад планет - у небі вишикувались 6 планет - Суспільство

Фото: starwalk.spac

3 червня жителі Землі можуть побачити великий парад планет, в рамках якого 6 планет Сонячної системи – Меркурій, Марс, Юпітер, Сатурн, Уран і Нептун –  вирівнюються в одну лінію, пише starwalk.space.

Парадом планет в народі називають таку астрономічну подію, як “вирівнювання планет”,  під час якої кілька планет шикуються по один бік від Сонця близько одна до одної. Насправді вони не вирівнюються в одну лінію, але саме так буде здаватись із Землі.

Рухаючись своїми еліптичними орбітами, планети перебувають по один бік від Сонця. Це виглядає так, ніби вони йдуть по прямій, а відстань між ними незначно скорочується. Сьогодні, 3 червня, на небосхилі по один бік від Сонця вишикувались Меркурій, Марс, Юпітер, Сатурн, Уран і Нептун.

Для того щоб побачити парад планет, люди готувались завчасно, адже побачити його можна було щонайменше за годину до світанку і тільки з місця з темним небом без світлового забруднення, а також із відкритим горизонтом – без дерев або високих будівель.

За даними видання, без спеціального обладнання на небі можна буде побачити Юпітер, Меркурій, Марс і Сатурн. Власники потужних біноклів або телескопів матимуть змогу розглянути також Уран, який буде розташований неподалік від Меркурія, і Нептун, який знаходитиметься біля Сатурна.

Почався червневий парад планет - у небі вишикувались 6 планет - Суспільство

5 січня вчені заявили, що наші уявлення про кольори планет Нептун та Уран були помилковими. Як пояснюють британські астрономи, обидві планети мають відтінки зеленувато-синього кольору, які відрізняються лише “глибиною”.   У листопаді 2023 року космічний телескоп Хаббл зробив дивовижне фото галактики М 64, або “Чорне око”, дуже далеко від нас – 17 мільйонів світлових років у сузір’ї Волосся Вероніки. Цю галактику вперше виявив астроном Едуард Пігот у 1799 році. 
Джерело