По всій Україні змінили графіки відключень світла 23 червня – Суспільство

По всій Україні змінили графіки відключень світла 23 червня - Суспільство

Фото: REUTERS

“Укренерго” ухвалило рішення щодо запровадження графіків відключення світла з 11.00. Обмеження діятимуть у всіх областях країни. Про це повідомляє пресслужба ДТЕК.

– Сьогодні стабілізаційні відключення розпочнуться раніше. За вказівкою Укренерго графіки діятимуть з 11:00 до 23:00, – йдеться у повідомленні.

Причини у ДТЕК не назвали. До цього українців попереджали, що відключення світла вводитимуться починаючи з 19.00. Таким чином, у всіх регіонах обмежень почнуть діяти раніше, ніж планувалося.

Через масовані атаки росіян на енергооб’єкти Україна зіткнулася зі значним дефіцитом електрики. У зв’язку з цим у всіх областях України запроваджено графіки відключень світла.

22 червня заступник міністра енергетики України Світлана Грінчук заявила, що робити прогнози щодо того, якою буде ситуація з енергетикою в Україні в осінньо-зимовий період ще зарано. За її словами, ситуація швидко змінюється, хоча загалом її можна охарактеризувати як дуже складну, але продовжуються роботи з відновлення потужностей. 22 червня у ДТЕК пояснили, як в Україні розподіляють ліміти на електроенергію. Обмеження електроенергії для кожної області встановлюється “Укренерго”. Обов’язок оператора системи розподілу – розподіляти потужність серед клієнтів. У компанії наголосили, що в першу чергу електроенергія виділяється критичній інфраструктурі. 8 червня Україна ввела в експлуатацію додатковий енергоблок однієї з атомних станцій потужністю 1000 МВт. Його вдалося відремонтувати на 10 днів раніше, ніж передбачалося. Тоді енергетикам вдалося покращити ситуацію в енергосистемі, а українцям стали менше вимикати світло.
Джерело