Платна бронь: у Раді оцінили економічний потенціал

Платна бронь: у Раді оцінили економічний потенціал

Фото: Закарпатський ОТЦК та СП В Україні можуть запровадити економічне бронювання від мобілізації

В залежності від популярності економічного бронювання від мобілізації, цифри надходжень можуть зростати або падати, зазначив Дмитро Наталуха.

Економічне бронювання від мобілізації може приносити до 320 млрд гривень до державного бюджету на рік. Такі цифри озвучив голова комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха, повідомила Українська правда у середу, 12 червня.

“За нашими розрахунками, якщо ухвалять модель бронювання без ФОПів, то бюджет може отримувати десь 200 млрд гривень на рік. Якщо з фізичними особами підприємців – це десь 320 млрд гривень”, – скахав він.

За його оцінками, залежно від того, чи буде популярним цей інструмент, чи ні, то цифри надходжень можуть зростати або падати. При цьому якщо бізнес укладатиме ставки бронювання у вартість своєї продукції, то українців чекатимуть негативні наслідки зростання цін.

Раніше у середу стало відомо, що у Раді зареєстрували законопроєкт №11331, який передбачає концепцію економічного бронювання військовозобов’язаних від мобілізації. Незабаром додадуть ще два альтернативних законопроєкти.

У свою чергу голова фракції Слуга народу Давид Арахамія заявляв, що у Раді розглядається дві моделі економічного бронювання. За його словами, один з них передбачає сплату податку з зарплати 35 тисяч гривень, другий – це квотне бронювання по галузях.

Джерело