Пішов із життя багаторічний директор Львівської опери Тадей Едер – Суспільство

Пішов із життя багаторічний директор Львівської опери Тадей Едер - Суспільство

Фото: facebook.com/lvivoperaofficial

У 80-річному віці помер колишній директор Львівського національного академічного театру опери та балету Фаддей Едер. Він очолював Львівську оперу майже 20 років. Про це повідомили на Facebook-сторінці Львівської національної опери.

– Дирекція та колектив Львівської національної опери глибоко сумує з приводу смерті багаторічного директора Львівської національної опери Тадея Едера. Він очолював театр майже 20 років (з 1998 по 2017 рік) Цей період – безумовно, один із найзнаменитіших в історії Львівської опери! За його правління інститут стрімко розвивався та утвердився на одній із провідних позицій художньої карти Європи, — зазначили співробітники опери.

За його правління театр швидко розвивався. 2000 року театр було перейменовано на честь знаменитої української оперної співачки Соломії Крушельницької у рамках масштабного святкування 100-річчя театру. Едер ініціював та реалізував низку яскравих творчих проектів. Зокрема, він замовив написання опери “Мойсей” у відомого українського композитора Мирослава Скорика. Ця опера вперше в історії отримала підтримку Ватикану та благословення Папи Римського Івана Павла ІІ.

Завдяки Тадею Едеру у житті Львівської опери відбулися й інші знакові події – опера стала членом престижної асоціації європейських оперних театрів Opera Europa у 2008 році, відбулося три престижні міжнародні конкурси оперних співаків імені Соломії Крушельницької. З очолюваним колективом гастролював у 29 країнах світу, представляючи симфонічне, камерне та оперне виконавство України. Також з ініціативи Тадея Едера у Дзеркальному залі встановили скульптурні портрети відомих художників: Крушельницької, Менцинської, Мишуги, Вощака, Лисика тощо.

Велика панахида відбудеться 18 грудня о 19:00 у Соборі святого Юра. Прощання з Едером відбудеться 19 грудня о 10:00 у Львівській національній опері. Чин похорону розпочнеться о 12:00 на Личаківському цвинтарі, зазначили співробітники опери.

Джерело