Пил із Сахари в Україні на три дні – Гідрометцентр

Пил із Сахари в Україні на три дні - Гідрометцентр

Фото: Новини N Наслідки “брудного” дощу у Миколаєві

Зараз пил з пустелі Сахара прослідковується над південними та центральними районами України й поширюється на північ.

Пил з африканської пустелі Сахара, який напередодні спостерігався в Греції, в середу дістався території України. Про це повідомив Укргідрометцентр 24 квітня.

“На супутниковому зображенні, де пил позначено рожевим кольором, він чітко прослідковується над південними та центральними районами (України – ред) й поширюється на північ”, – йдеться в повідомленні.

Водночас в Укргідрометцентрі зазначили, що дощова погода в Україні сприятиме якнайшвидшому вимиванню цього пилу з атмосфери.

“На більшій частині країни погоду визначають циклон і вологі повітряні маси, це сприятиме перехопленню частинок пилу краплями води в хмарах та опадах. Тому цей пил швидше вимиватиметься з атмосфери, втім, у деяких районах це явище може надавати хмарам жовтуватого відтінку, а самі дощові краплі, що випадатимуть, міститимуть цей пил і не будуть кришталево чистими”, – розповіли синоптики.

За даними Укргідрометцентру, африканський пил залишатиметься в атмосфері над Україною до п’ятниці, 26 квітня, а потім відступить на схід, після чого атмосфера очиститься.

Пил із Сахари в Україні на три дні - Гідрометцентр

Фото: Укргідрометцентр   

Раніше у середу стало відомо, що на півдні України пройшов “брудний” дощ через пил із Сахари. пізніше про аналогічні опади стали повідомляти мешканці центральних областей.

Нагадаємо, наприкінці березня пісок із Сахари накрив Швейцарію і Францію. Пізніше в Україні також зафіксували пил із Сахари. Він становить загрозу для людей з респіраторними захворюваннями, осіб похилого віку та дітей.

Джерело