Підсумки 29.03: Удар по енергетиці і посол Данілов

Підсумки 29.03: Удар по енергетиці і посол Данілов

Фото: Getty Images Росія атакувала енергетичні об’єкти (архівне фото)

Пошкоджено енергооб’єкти в шести областях України; Данілов стане послом у Молдові. Kореспондент.net виділяє головні події вчорашнього дня.

ППО вночі знищила 58 “шахедів” та 26 ракет

Росіяни завдали потужного ракетного-авіаційного удару по об’єктах паливно-енергетичного сектору України, застосувавши різні типи ракет та ударні БПЛА. Загалом було використано 99 засобів повітряного нападу: 60 ударних дронів та 39 ракети різного типу. В результаті протиповітряного бою знищені 84 повітряні цілі: 58 БПЛА, 17 крилатих ракет Х-101/Х-555, п’ять керованих авіаційних ракет Х-59 та чотири крилаті ракети Іскандер-К.

Пошкоджено енергооб’єкти в шести областях України

Унаслідок масштабної російської атаки пошкоджено енергетичну інфраструктуру в шести областях України: в Дніпропетровській, Вінницькій, Івано-Франківській, Львівській, Черкаській, Чернівецькій областях. Вночі та зранку росіяни атакували 10 регіонів України. Окрім енергетичної інфраструктури, пошкоджено цивільні об’єкти та приватні будинки, шестеро людей постраждали. Також зазнали пошкодження теплові та гідроелектростанції в центральному та західному регіонах. Цілями ворога стали Канівська та Дністровська ГЕС. Російські агресори атакували Дністровську ГЕС ракетами, але вони були збиті неподалік. Вибуховою хвилею пошкоджено адмінбудівлю, а також водогін.

Данілов стане послом у Молдові – Зеленський

Колишній секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов стане послом України у Молдові. Про це розповів президент Володимир Зеленський. “Він говорив мені саме про таке бачення своєї подальшої роботи на Україну. Для нас Молдова є надзвичайно вагомою державою – і з погляду безпекових викликів у регіоні, і з погляду нашої двосторонньої взаємодії”, – сказав Зеленський.

У шести областях України аварійні відключення

В результаті масштабної атаки росіян на енергосистему України довелося задіяти аварійні відключення світла ще у шести областях. Зокрема тимчасові аварійні відключення вводились у Дніпропетровській, Запорізькій, Кіровоградській, Сумській, Полтавській і Донецькій областях. Крім того, продовжують діяти обмеження енергопостачання в Харківській області та Кривому Розі. “Споживачів в інших регіонах також просимо споживати електроенергію ощадливо”, – закликали в Укренерго.

Україна отримала $1,5 млрд від Світового банку

Україна отримала 1,5 млрд доларів позики на підтримку політики розвитку “Основи зростання” від Японії та Великої Британії через механізм Світового банку.  До загального фонду держбюджету надійшло 1,4 млрд доларів. З метою зниження вартості обслуговування кредитних зобов’язань України програмою передбачена капіталізація відсотків з японських коштів у сумі 99,54 млн доларів.

Український експорт морем подолав важливий рубіж

Обсяг експортованих вантажів через український коридор у Чорному морі за сім місяців перевищив річні показники зернової ініціативи. Таким чином Україна вийшла майже на довоєнні обсяги експорту з портів Великої Одеси, а також запровадила значно ефективніший логістичний шлях без участі Росії.

Зеленський розповів про ставлення США до ударів по НПЗ у Росії

Президент Володимир Зеленський підтвердив, що США “не позитивно” ставляться до українських ударів по російських нафтопереробних заводах. При цьому він зазначив, що Україна під час атак використовувала власні безпілотники, додавши, що “ніхто не може сказати нам, що ми не можемо”. “Вашингтон не міг обмежити використання Україною зброї власного виробництва”, – наголосив президент.

Джерело