Підсумки 11.03: Перший Оскар і оборонні рубіжі

Підсумки 11.03: Перший Оскар і оборонні рубіжі

Фото: Суспільне Фільм про Маріуполь отримав Оскара

Україна отримала перший Оскар за фільм 20 днів у Маріуполі; Зеленський озвучив план щодо оборонних рубежів. Кореспондент.net виділяє головні події вчорашнього дня.

Фільм 20 днів у Маріуполі отримав Оскар

Український документальний фільм 20 днів у Маріуполі отримав Оскар як найкращий документальний фільм.  Це перший український фільм, який отримав Оскар. На сцену разом із Мстиславом Черновим піднялися фотокореспондент Євген Малолєтка та продюсерка Василіса Степаненко, які разом із режисером працювали в оточеному Маріуполі у 2022 році. “Мені хотілося, щоб я цього фільму ніколи не знімав. Я хотів би поміняти цей “Оскар” на те, щоб Росія ніколи не вторгалася в Україну і більше ніколи не нападала на наші міста”, – сказав Мстислав Чернов, отримавши нагороду.

Зеленський озвучив план щодо оборонних рубіжів

Президент Володимир Зеленський провів засідання Ставки верховного головнокомандувача. Обговорювалися ситуація на фронті та будівництво фортифікацій. “Захист у три смуги завдовжки 2000 кілометрів – масштабне завдання, але зараз темпи хороші. Розраховую на вчасне завершення”, – зазначив президент. Також на Ставці заслухали доповіді міністра оборони Рустема Умєрова та очільника Мінстратегпрому Олександра Камишина щодо забезпечення фронту всім необхідним.

Україна починає переговори щодо авіаперевезень

Україна починає офіційні переговори з регуляторами США та Євросоюзу щодо відновлення пасажирських авіаперевезень у нашій країні. Про це сказав віце-прем’єр з відновлення – міністр з розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков. За його словами, поки рано говорити про якісь терміни. Але українська сторона вже передає регуляторам своє бачення, як буде ринок працювати в умовах воєнного стану, а також свою оцінку ризиків, підходи та алгоритми.

Taurus для України: Бербок підтримала обмін ракетами з Британією

Глава Міністерства закордонних справ Німеччини Анналена Бербок підтримала пропозицію свого британського колеги Девіда Кемерона обмінятися крилатими ракетами з Великою Британією, щоб Україна могла отримати далекобійне озброєння, пише Spiegel. Раніше міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон запропонував Німеччині обміняти ракети Taurus на британські Storm Shadow, щоб надати Україні далекобійне озброєння.

На кордоні Польщі з Україною почали зупиняти автобуси

Польські протестувальники та поліція зупиняють автобуси з України, що прямують до Польщі й назад. Про це повідомили у Кабміні. “Із заблокованого польського кордону приходять неприємні новини. Протестувальники та поліція зупиняють автобуси, які прямують до Польщі та назад. Пасажирів затримують без пояснення причин”, – йдеться у повідомленні. Чиновник назвав такі дії щодо українських громадян неприйнятними. Тим більше, що під час війни пасажирами автобусів можуть бути жінки з маленькими дітьми, військовослужбовці, які повертаються або вирушають на навчання, а також транзитні пасажири. Пізніше у поліції та МВД Польщі заявили, що ця інформація “не відповідає дійсності”.

Грузія висунула вимогу Україні для “нормалізації відносин”

Грузія вимагає від України видати урядовців часів президентства Міхеїла Саакашвілі для “нормалізації відносин”. Про це йдеться у заяві, оприлюдненій на сайті грузинського уряду. “Перш за все, для нормалізації відносин вкрай важливо та необхідно, щоб українська влада видала Грузії злочинців, які зараз займають високі посади в її адміністрації”, – йдеться у повідомленні. Там також назвали імена українських посадовців, видачі яких вимагають.

Буданов заявив про підготовку серйозної операції в Криму

Українські диверсійні рейди у Чорному морі – це підготовка до “серйозної операції” у тимчасово окупованому Криму. Про це заявив начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони Кирило Буданов. Мешканці Криму, які живуть в окупації вже 10 років, повинні знати, що їх не забули, зазначив керівник ГУР.

 

Джерело