Підозрюються у дезертирстві 15 ексспівробітників Служби безпеки президента-втікача, – Офіс Генпрокурора | Кримінальні новини

За процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора повідомлено про підозру 15 колишнім працівникам Служби безпеки Президента України Управління державної охорони у самовільному залишенні місця служби з метою ухилення від військової служби, вчиненого за попередньою змовою групою осіб.

За даними слідства, у лютому 2014 року підозрювані, будучи військовослужбовцями офіцерського складу, незаконно спільно з експрезидентом перетнули державний кордон України та виїхали на територію рф за допомогою підрозділів збройних сил держави-агресора.

15 колишніх працівників Управління держохорони діяли за підбурюванням експрезидента України, в його інтересах та для забезпечення його особистої безпеки.

З метою приховування вчиненого дезертирства, у лютому 2014 року був виданий наказ про їх звільнення до незаконного виїзду в рф. В подальшому під час досудового розслідування цей факт спростовано та доведено, що підозрювані виїхали у статусі військовослужбовців.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчими ДБР.

Обвинувальний акт стосовно експрезидента України за фактами організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України та підбурюванні до дезертирства перебуває на розгляді суду.

За матеріалами Офісу Генерального прокурора України