Під час обмінів полоненими РФ часто забирає засуджених – Суспільство

Під час обмінів полоненими РФ часто забирає засуджених  - Суспільство

Фото: t.me/DIUkraine

Представник Координаційного штабу поводження з військовополоненими Петро Яценко розповів, що під час обміну полоненими військовослужбовцями Росія переважно отримує своїх колишніх в’язнів. Про це він сказав у ефірі телемарафону.

– Більшість тих російських військовослужбовців, які потрапляють у полон – це ті, хто воює на передньому краї. А, як відомо, Росія кидає туди дуже багато колишніх ув’язнених, які підписали контракти із Міністерством оборони РФ. Вони й потрапляють до нас у полон, – сказав він.

Зараз в українських таборах для військовополонених перебуває досить багато росіян із підрозділів “Шторм-Z” та різних так званих приватних військових компаній, зазначив Яценко. Саме тому саме вони найчастіше поповнюють обмінний фонд.

3 січня Україна повернула з російського полону 230 військових. Додому повернулися захисники Маріуполя та «Азовсталі», острови Зміїний, бранці ЧАЕС, поліцейський, громадянський викладач Східноукраїнського національного університету імені В. Даля та музикант військового оркестру. Український лідер Володимир Зеленський заявив, що обмін військовополоненими з РФ, що відбувся 3 січня, став одним з найбільших з початку повномасштабної війни. Президент наголосив, що чим більше росіян українські військові беруть у полон, тим результативнішими будуть переговори щодо обмінів.
Джерело