Перерахував кошти у так званий «госфонд сво» – повідомлено про підозру підприємцю з Херсонщини | Кримінальні новини

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора громадянину України повідомлено про підозру у пособництві державі-агресору (ч. 1 ст. 111-2 КК України).

За даними слідства, перебуваючи у Києві та будучи власником підприємства, яке знаходиться на тимчасово окупованій території Херсонської області, підозрюваний продовжив там вести свій бізнес. Він перереєстрував підприємство за законами держави-агресора та сплачує податки ворогу.

В подальшому, маючи на меті продати земельну ділянку та майно свого підприємства громадянам рф, підозрюваний організував перерахування 100 тисяч російських рублів на рахунок «государственного фонда поддержки участников специальной военной операции защитники отечества».

Так званий фонд, засновником якого є уряд рф, був створений на підставі указу президента рф для потреб «сво» – тобто ведення агресивної війни проти України. Його основна мета – надання соціальної, фінансової допомоги, участь в програмах, направлених на прославленя «подвигів учасників «сво».

За клопотанням прокурора підозрюваному обрано запобіжний захід – тримання під вартою без визначення розміру застави.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчими Головного слідчого управління СБУ за оперативного супроводу Департаменту захисту Національної державності СБУ.

За матеріалами Офісу Генерального прокурора України